Hij vond een baan bij Reef Oldenzaal - wegenbouw - en zat op de veeg-/ waterwagen. Al snel werd hij door bedrijfsleider Rouwel gevraagd om 7 werknemers uit Noord-Holland heen-en-weer te rijden. Busje ge huurd bij Frans Gomes en na enig onderhandelen, waarbij Piet z'n zakentalent duidelijk naar voren kwam, werd dat z'n nieuwe baan. Hij kwam in die tijd met "best geld" thuis, nl.fl.145,- per week!!!Toch heeft hij altijd het gevoel gehad dat zijn toekomst in Australië lag, maar de loop der dingen besliste anders. Tijdens een Reef-reünie kwam één van de 7 werknemers, een jongen van Schipper, naar Piet toe en ver telde, dat hij nog alle dagen aan Piet dacht. Piet had hem nl. uit het klei ne dorpse bestaan gehaald en kennis laten maken met een grote stad! Piet leerde Ans Kok kennen, trouwde met haar en samen namen zij het winkeltje van de ouders van Ans over.Tot dan "draaide" de moeder van Ans het potten- en pannenwinkeltje. Vader was invalide. In het begin was het krabben en bijten om rond te komen.Verkochten zij 1 artikel, dan kocht Piet er 2 voor terug en kwam er beetje bij beetje wat meer keus en verdienden toen ongeveer fl.50,- per week. In de werkplaats hing een spreuk van Ans: "Begin nooit een dag met de scherven van giste ren. Leven is parkeren in de zon". Maar...weinig klanten betekende weinig lichaamsbeweging. Om dit laat ste wat op pijl te houden hielp hij een oom, die in de Beemster woonde, met kippen vangen. De verkoop ging intussen steeds beter lopen. Steeds meer luxe artikelen (bv. Skultunapannen uit Noorwegen) zorgden voor snelle groei. Piet bracht de wat grotere verkochte spullen (bv. wasketels, was-droogmolens e.d.) op de fiets bij de klanten thuis.Tijdens het 3° winkeljaar sloten Piet en Ans zich aan bij "Winkelgroep Noord-Holland", een keten van 20 winkels. 151 Geboortehu is Fabrieksstraat in Warmenhuizen.

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 153