34. Piet Vos, een dorpsgenoot. 149 Een interview met Piet Vos is een verademing en een ramp tegelijk. Piet kan namelijk pra ten. Dat is volgens van Dale groot woorden boek der nederlandse taal: je gedachten hard op uitspreken. Piet doet dat dan ook luid en duidelijk en maakt van zijn hart geen moordkuil. En ook: iemand aan het praten krijgen betekent: hem er toe brengen te vertellen wat hij weet over een zekere aangelegenheid over zijn leven of over zijn jeugd. Hadden we tevoren in het woordenboek gekeken dan hadden we wellicht een hele Klin aan Piet kunnen weiden. Maar het is nu eenmaal gebeurd en het liep zoals het liep en hierbij de -ver- korte- weergave van ons gesprek. Het is dus verhaaltechnisch wellicht niet geheel volgende de regels, maar wel interessant en leesbaar geworden. Piet werd in Warmenhuizen geboren op 27 augustus 1938 als oudste en eerste zoon. Vader werkte in de zuurkoolfabriek. Wat later werd hij trans porteur van goederen, die naar de veiling moesten. Piet kreeg nog 5 broers en 6 zusjes. Bij de zusjes was een tweeling, waarmee Piet in zijn jongste jaren samen in 1 bedstee sliep. Zij waren jonger, lagen dus eerder in de bedstee. Als Piet wat later in de bedstee wilde stappen schoven zij altijd "als twee witte muizen" samen naar achteren. Piet had daardoor altijd een warm plekje! Aangezien hij gereformeerd werd opgevoed, moest hij in Krabbendam naar de lagere school, want daar stond een "school met de bijbel". Lopende naar deze school betekende 1 uur en 1 kwartier heen en ook weer terug!!! In Warmenhuizen, waar de dorpelingen over het algemeen Katholiek wa ren, werden deVossen de fijnen"genoemd en in Krabbendam waren zij "de paters". Mede daardoor is weinig binding ontstaan met mede-leerlingen. Aan de lagere school heeft hij, m.n. aan de laatste 3 jaar, wel gewéldige herinneringen. Geboorte van Piet Vos 1940

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 151