147 Door samenwerking met Maria mie Tennis van COOG en Siem Wognum werden de fundamentresten van een boerderij uit ca. 1832 en zijn voor ganger uit ca. 1647 vastgesteld. Wijb en Charles waren ingeschakeld bij de ontgravingen, die het verkeer ter plaatse behoorlijk ontregelden. Het profiel aan de Miswech (oudste naam van de Kruissloot, mogelijk genoemd naar het vervoer van mest naar de Geest) toonde o.a. op 2 meter diepte humusbancljes in 'schoon"zand, waarschijnlijk een gevolg van overstromingen vanuit de Vroonermeer. Door de beperkte ruimte was het resultaat wat teleurstellend. 13 februari: Gesprek van de besturen van de stichtingen RAG en COOG met B&W van de gemeente Langedijk en de directeur van Cultureel Erf goed N-H. de heer J. van der Veen, speciaal over eventuele behoud van het Kerk- en Dergmeer- complex. Positieve reacties, maar nog even wach ten... Maart en november: "Poldergeest" nrs. 5 en 6 verschijnen. 10 maart: Algemene ledenvergadering in het Regthuys met aan sluitend een lezing van Ger, o.a. over de ge schiedenis van de oud ste droogmakerijen in Nederland. Bij Rotary Langedijk werd die le zing herhaald, gevolgd door een excursie naar Nijenburg te Heiloo, waar bekende polder bestuurders woonden. Voorts was RAG aanwezig in de klankbordgroep Uitbreiding Geestmeram- bacht en gaf daar o.a. suggesties over herstel van de Sijtwinde uit ca. 1250 en de Milieu Effect Rapportage. 12 april: Proefboringen o.l.v. Frans op het perceel K&D aan de Kerkmeer- weg van Björn de Vries. De eerder onderzochte K&D- inhoud van de em mer uit het Regthuys voorspelde botten van mens en dier, maar slechts één boring van de vijf leverde wat vage aanwijzingen in die richting. 9 juni: Opening vernieuwde Zomerdel. Het bestuur was vertegenwoordigd in dit z.g. Gambaproject. Uitleg opgraving Limmen

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 149