145 Wat is er gepasseerd vanaf 2005 na de oprichting van Stichting RAG? Enkele memorabele feiten op een rijtje: In 2005: 22 januari 2005: Presentatie aan de pers met foto's in GA. en café Schelvis Zuidscharwoude. Eind januari: Eerste jaarlijkse contact met B&W van Ha renkarspel. Medewerking van de RAG aan onderzoek van de Nuwendoorn- met de Sluze- gevraagd. 5 maart:Algemene vergadering in de Schelvis met lezing van Frans Diederik. 21 mei: Excursie naar opgraving in Schagen met praktijklessen van Frans. 1 juli: RAG- overleg met mevr. drs. Ingeborg Pay- ens van de gemeente Langedijk. Eind oktober RAG's eerste nieuwsbulletin "Poldergeest" onder redactie van Charles Barten. 12 november 2005: Excursie kasteelruïne Nuwendoorn o.l.v. Frans Diede rik en Henk Komen. In 2006: 31 januari en 1 febru ari 2006: Deelname van Wijb, Charles, Siem en Ger aan het onder zoek van de Grontmij d.m.v. proefsleuven bij de Twuyvermeertjes te Sint- Pancras. Onze medewerking in de vrieskou werd door de gemeente en Gront mij zeer geprezen, le verde voornamelijk informatie op over ontginningsrichting (noord- zuid) en bodemreliëf (veen vermoedelijk uit de Romeinse tijd onder klei en stuifzand uit de vroege Middeleeuwen) Eerste overleg met burgemeester Cornelisse o.a. over het Kerk- en Derg- meer- complex. Handtekeningaktie van COOG en RAG voor het behoud ervan leverde honderden handtekeningen op. Deze actie loopt nog steeds met redelijk succes. Inlichtingen: www.coog.nl Maart en november 2006: "Poldergeest" nrs. 2 en 3 verschijnen. 25 juli: Bezoek Provinciaal Archeolo gisch Depot in Worrner (Dirk van der Wielen, Charles) Proefboring in de Dergmeer

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 147