143 Enkele hoogtepunten waren daarbij de volgende: bezoek aan de medewerkers van Frans in het archeo- depot te Schagen, bezoek aan het archeologie- museum van Baduhenna Heiloo met excur sie naar Ter Coulster, deelname aan de open dag bij de opgravingen van het Oer- Y bij Limmen met lezing daarover, rondleiding door Peter Bitter, stadsarcheoloog van Alkmaar op de door hem ingerichte tentoonstelling "Verborgen Stad"in het Stedelijk Museum. (Peter Bitter verklaarde zich eerder al bereid ons te adviseren bij toekom stige activiteiten) Stichting Regionale Archeologie "Gheestmanambocht" vervangt de A.W.G.A. Na al deze voorberei dingen was de tijd rijp om de Archeologische Werkgroep om te zet ten in een juridisch en financieel veiliger Stich ting. Maandagavond 17 januari 2005 werden op het kantoor van Actus te Zuidscharwoude zes handtekeningen gezet door het RAG- bestuur onder de statuten, die notaris mr. F. de Vries met ons had voorbereid en die avond (gratis!) rechtskracht verleende. In de statuten was een passage opgenomen, waarin naast de bescherming van het archeologische bodemarchief ook het behoud of terugbrengen van cultuurhistorische elementen in het Geestmerambacht als doelstelling wordt genoemd. Voorts wordt speciaal vermeld: het streven naar een goe de verstandhouding met de historische en archeologische vereniging en of stichtingen in de regio. Het heeft ons dan ook goed gedaan dat we van bijna alle historische ver enigingen in de regio (Fangedijk en Harenkarspel) financiële steun kregen om onze doelstellingen waar te kunnen maken. Ook Koedijk heeft ons een eenmalige vitaminestoot gegeven, zodat de levensvatbaarheid nu voorlo pig wel aanwezig is. Hartelijk bedankt daarvoor! Toelichting in bet veld

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 145