Voorbereidend werk in 2002- 2004 in de A.W.G.A. Wij zochten allereerst de medewerking van de gemeente Langedijk en de Grontmij en boden hen aan om de belangrijkste cultuurhistorische en ar cheologische gegevens in te brengen. De cultuurhistorische gegevens van de ge meente Langedijk wer den door Harry Raat, Ger Kalverdijk m.m.v. Henk Komen, na uit voerige inventarisatie o.l.v. Drs. Carla Rogge van Monumentenzorg Alkmaar, in een door hen uitgegeven boekje (in kleur) ter kennis gebracht. De inbreng van de archeologische waarden verzorgde ons bestuurslid Frans Die derik. Hoewel er destijds snel gewerkt moest worden met te weinig amateurs waren de resultaten voor ons veelbelovend genoeg om te streven naar voortgezet onderzoek met meer mensen. De voortgaande "verHALling" van ons gebied schreeuwde immers om de bescherming, die het Verdrag van Malta sinds 1-1-07 ook van de uitvoer ders van grondwerk eist. In het Programma van Eisen (P.v.E.) is de Milieu- Effect- Rapportage (M.E.R) een belangrijk onderdeel. Voorbereidend boor- en/of proefsleuven- onder zoek kan dan nodig zijn om de archeologische waarde te bepalen. Inmiddels hadden we goede contacten opgebouwd met naburige archeo- logieverenigingen in Schagen en Heiloo. We bezochten hun activiteiten (opgravingen, lezingen, excursies) en lieten ons voorlichten op financieel en bestuurlijk gebied. 142 De vondsten van Schermer, Westra, Geus, Pool en Diederik voorname lijk uit de ruilverkavelingtijd van de jaren'70 waren namelijk in Frans Diederik's archief te Schagen bewaard gebleven. De oudste vondsten da teerden uit het begin van onze jaartelling (o.a. in de Greb), maar de meeste vindplaatsen uit de vroege middeleeuwen van ca, 700 d 800 na Chr. waren bij de Diepsmeer en de oude Winterweg (sloot) Uitleg in het veld in Schagen tijde^^s opgravingen.

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 144