135 Wellicht dat er later toch weer eens een bootje komt om met de kleinkin deren te gaan varen op het prachtige meer dat bij Hans voor de deur moet komen Want Hans Bulte heeft inmiddels 5 kleinkinderen: 3 bij zijn dochter Ellen in Noord Scharwoude; 2 bij zijn zoon Hans die in Oud Karspel woont en zoon Ed uit Broek denkt er nog over na. Helemaal zijn ambt vergeten kan Hans nog niet en geeft af en toe nog wat advies bv. aan de brandweer, het MCA of een burgemeester en dan als regel gericht op de veiligheid. Dat was altijd al de specialiteit van Hans Dat werd de voorloper van wat tenslotte de Raad van de Veiligheid van Pieter van Vollenhove is geworden. Bovenstaande lijkt allemaal wel erg aantrekkelijk en geeft het idee dat een burgemeester een soort dirigent is die voor de ambtenaren staat, maar ook de burgemeester heeft als een soort zetbaas van de minister een opdracht uit te voeren en wordt daarop gecontroleerd en afgerekend. Wanneer er bv. via de provincie een richtlijn komt om een bepaald woning contingent te realiseren in je gemeente, dan kan je het beter maar doen want anders volgt er via de Provincie een aanwij zing van de minister en sta je voor dat doel practisch onder curatele. De provincie kijkt ook of de ge meente zijn financien wel op orde heeft, ook op langere termijn. Zo niet, dan moet je voor alle uitgaven eerst toestemming vragen en kun je niet meer goed functioneren. En tenslotte houdt ook de commissaris van de koningin een vinger aan de pols. Trots is Hans Bulte wel op enkele za ken die tijdens zijn ambtsperiode in Sint Pancras zijn gerealiseerd zoals de Ijsbaan, deTennishal, de sporthal, vergroting van het dorpshuis en de bibliotheek. En dan hoor je duidelijk de afkeur over de beslissing van het huidige bestuur om de bieb om zeep te helpen. Maar wellicht wordt alles u 1 Hans en Bep Bulte voor bun woning in de toekomst toch weer beter. aan de Spanjaardsdam, 2008

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 137