Burgemeester zijn doe je niet alleen. Je hebt een raad en een aantal wet houders waarmee je moet samenwerken. Buitengewoon goede herinneringen heeft Hr. Bulte aan de gemeente secre- taris Willem Jonker, die helaas in 2006 is overleden. Dat was een rechtscha pen en integer mens. Zeer aimabel, serieus en ijverig en met een zeer grote parate kennis.Vriendelijk en voor iedereen aanspreekbaar. Los daarvan een goed sportsman. Kwam altijd op de fiets vanuit Koedijk. Hield van voetbal len maar was ook een liefhebber van schaatsen en had een grote interesse in het lokale gebeuren. Zo zette hij zich vaak in voor het bejaarden huis, de bibliotheek en de molen vereniging. Kon je uitnemend mee samen werken. Dan waren er nog Karei Bosschieter, een man uit het bedrijfsleven maar ook een goed politicus, druistig en met veel pit. Een WD man. Niet te vergeten Abe Brandsma die meestal zijn gang ging op zijn manier en Arnold Troostwijk met zijn rustige weloverwogen mening. Een PvdA man. Evenals Rob de Boer. In het algemeen waren de onderlinge verhoudingen goed. Hans herinnert zich uit deze periode het feit dat Karei Bosschieter als wet houder benoemd zou worden en trots achter de tafel zat. Links Jan van Ho- rick van Vrij Sint-Pancras.) en rechts Willem Jonker en voor de tafel Hans Bulte toen Jan zei: "Ja Kareltje, je zit nou wel blait te kaike maar je moet wel bedenke dat je zit bij een ouwe rat en een slimme vos.". Ik heb altijd heel prettig met de raad en het college samengewerkt waarbij je echter niet moet vergeten dat een burgemeester primair als taak heeft de boel goed bij elkaar te houden. Geen ruzie in de tent. Daarbij heb je ook te maken met de getalsverhoudingen: de WD was klein en het CDA groot. Maar je moet ook de kleinere partijen die niet in het col lege zitten mee laten doen en in hun waarde laten. Je moet coördineren en aandacht geven aan en vragen voor alle partijen. Nu met pensioen en ligt de verveling al op de loer? Nee. Hans "deed wat aan schaken" en vroeger tijdens zijn leraarschap iets aan voetbal en heeft af en toe nog wel bij de jeugd gefloten. Hij heeft al ruim 60 jaar een hobby. Sierduiven. Heeft nog steeds hetzelfde ras. Via deze hobby kreeg Hans al eerder contact met Sint Pancras door o.a. de duivenliefhebber Hans Holzmann uit de Rozenlaan. Verder is Hans een hartstochtelijk zeiler.Op zee maar ook op de plassen. Als jongen ooit gestart met een open btje en later een Spanker en daarna een kajuitjacht. Is in 1994 verkocht. Is trouwens ook een kostbare hobby. 134

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 136