en je kon het nu wat kalmer aan doen totdat er dan opeens op nieuwjaars dag in 2003 er brand uitbreekt in cafe 't Hemeltje in Volendam De zaak escaleert en de burgemeester neemt ontslag. Hr. van Kemenade belde weer en had in crisisberaad al met Edam/Volendam gesproken. Dan moet er di rect een waarnemend burgemeester komen om de zaak in goede banen te leiden en leiding te geven aan alle acties om de ramp te bestrijden. Interessant is nog te vermelden dat Hr. Bulte in zijn functie van burge meester in 2002 oud voetballer Ger- rie Muhren de versierselen heeft opgespeld die behoren bij het be noemen tot ridder. Gerrie had zich jarenlang verdien stelijk gemaakt bij Ajax en is daar nog steeds actief als scout., en Hans werd diezelfde middag dringend uitgenodigd om op het Provincie Huis te komen waar hij zelf gerid derd werd in de orde van Oranje Nassau samen met enkele andere burgemeesters. Uiteraard eerst overleg thuis en bij thuiskomst zag Bep direct waar de schoen wrong. "Je moet naar Volendam he?" Dit was een moeilijke beslis sing waar ze echter beide achter stonden. Meest trieste ervaring uit heel je leven wanneer je wordt geconfronteerd met de slachtoffers en de ver minkten. De ouders van de overleden kinderen. Een stuk machteloosheid. Hier moest iets gebeuren. Niet alleen voor nu, maar ook voor de lange termijn voor de toekomst van de andere kinderen. Dat staat bij Hans Bulte nog steeds op het netvlies gegrift. Dat was een zware klus die ruim 2 jaar zou duren. Heel vaak van 7.30 in de morgen tot na middernacht. En dan nog in de weekenden, wanneer er risicowedstrij- den in Volendam gespeeld werden. Je was na 2 jaar echt gesloopt. Dat zelfde gevoel heeft pastoor Berk hout gehad die daar enorm veel goed werk heeft verricht en tenslot te geen energie meer over had. Alle respect voor die man. 133 Samen met koningin Beatrix in 1987 bij het 100 jarig bestaan van het veilingwezen

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 135