132 Hans was echter nog steeds leraar natuurkunde dus moest hij ook alles nog zien te regelen met zijn schoolbestuur- dat ergens in Amsterdam zat- en ui teraard overleggen met zijn Bep en heeft het tenslotte 9 maanden gedaan. 9 Mooie maanden en daarna werd de nieuwe burgemeester geïnstalleerd en vroeg hr. Geertsema hoe e.e.a. was bevallen en waarom Hans intussen nog niet had gesolliciteerd naar een burgemeesterspost elders. Intussen kwam de post in Sint Pancras vacant Hans had nog niet gesolliciteerd en was dus erg laat maar daar viel wel een mouw aan te passen wanneer Hans diezelfde avond even een brief schreef. Minister Wiegel belde met de commissaris van de koningin in Noord Hol land, Roel de Wit. Binnen 1 week was een gesprek geregeld en werd Hans in 1980 benoemd in Sint Pancras. De benoeming volgde bij koninklijk be sluit Hans moest opdraven in Haarlem waar hij vernam dat hij benoemd werd voor 6 jaar. Daarna stond de weg vrij om elders te solliciteren bv. in Winterswijk of Lichtenvoorde. Intussen was Hans Bulte voorzitter van de afdeling Langedijk/Sint Pancras van het Rode Kruis, voorzitter van het Kossen-Leyen fonds en voorzitter van de Stichting Damschuit. Intussen was Sint Pancras betrokken bij een provinciale herindeling. Bur gemeester v.d. Brink van Langedijk ging juist met pensioen en gezien de ontwikkelingen kon er geen nieuwe burgemeester worden benoemd, maar een tijdelijke. Hr. Bulte werd gepolst om die taak op zich te nemen. De Raad in Langedijk was kennelijk al geïnformeerd en accoord en de keus was aan Hans. Hij werd dan ook in 1984 benoemd voor 2 jaar, doch het werden er 6. Het wetsvoorstel ondervond een aantal keren vertraging. De keuze voor Sint-Pancras was: Of bij Alkmaar of bij Langedijk. De gedachte was dat bij Langedijk de kans op behoud van het dorpse ka rakter groter was dan onderdeel te worden van het stedelijke Alkmaar met zijn expansie drift. De geschiedenis is verder bekend. Interessant is nog dat in die tijd ook de vacature van burgemeester van Edam-Volendam was en dat leek ook een leuke uitdaging. Het thuisfront heeft Hans er echter van overtuigd toch maar hier te blijven. En zo ge schiedde. Het toeval speelt echter altijd zijn eigen rol. Na zijn pensionering werd Hans Bulte gebeld door v. Kemenade: er zijn wat problemen in Anna Pau- lowna .Wil je daar voor een paar maanden heen? Och, dat ging heel goed en was maar voor kort. Voor enkele maanden. Daarna lekker rustig pensioen want ook de vrouw begon al dat rennen wat tegen te staan. Je had tenslotte een mooi huis hier aan de Spanjaardsdam

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 134