USCLUB ST. PANCRAS 131 Intussen worden er in Lichtenvoorde nog 2 jongens geboren en is het gezin compleet. Hans deed al wel wat voor de kerk en op een zondagmorgen ko men er twee heren van een lokale partij van de KVP met de vraag of Hans wat voor de gemeenteraad wilde betekenen. Was geen specifieke kennis voor nodig want dat hadden de andere raadsleden ook niet Ze hadden twee zetels in Lichtenvoorde, een kerkdorp met totaal 15 ze tels. Hans Bulte had kennelijk wel zin in het avontuur want hij zei ja, maar besefte dat het alleen een succes kon worden wanneer er werd samenge werkt met anderen en men toch het contact niet verloor met de hoofd kern, anders was het na de eerste termijn van 4 jaar fini. Zo zaten ze met 8 zetels in de raad en dat heeft geleid tot resultaat, getuige het feit dat ieder dorp tenslotte kreeg: een sporthal, een dorpshuis, een gym-lokaal, een bibliotheek etc. Wel te bedenken dat de dorpskernen toen nog klein waren nl. ca. 2000 inwoners, terwijl de hoofdkern wel 8000 inwoners telde. Toen werd het CDA geboren en vroeg men hem of hij daarvoor de lijst wil de trekken. Dat was einde jaren 60 en Hans ging de uitdaging aan en ook dat liep als een trein en kreeg men in Lichtenvoorde 13 van de 15 zetels. In die tijd is Hans ook nog enige tijd fractie-voorzitter geweest en van 1976 tot 1980 wethouder. Daarna kwam alles in een stroomversnelling. In 1976 kreeg een van de wethouders een hartinfarct en de burge meester werd benoemd in Zevenaar zodat er een vacuum ontstond. Wie moest waarnemend burgemeester worden? Ilr. Geertsema, destijds commissaris van de ko ningin in Gelderland, kwam persoonlijk de mogelijkheden voorleg gen doch op voorstel van een WD fractie-voorzitter werd Hans Bulte voorgedragen en benoemd. Daarvoor kreeg Hans 24 uur bedenktijd. In 1983 als voorzitter van de ijsclub bij bet 75 jarig bestaan

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 133