Daarna werd het tenslotte toch echt tijd om te gaan werken en zo begon Hans bij een Machinefabriek Buhrs in Zaandam en daarna bij hetTechn. Lab. van Lobrie de Bruyn in Amsterdam Noord, maar moest al snel in dienst. Hij was toen 20 jaar. Dat werden de Technische Troepen maar omdat die geen recruten-opleiding hadden, werd dat de eerste tijd bij de Stoottroe pen in Venlo.Als we Hans mogen geloven dan was het een groot feest en heeft hij nog steeds contact met enkele kameraden uit die tijd. Inmiddels heeft Hans tijdens dansles bij de (katholieke) dansschool Sand- man (de dansschool stond daar waar nu ongeveer de Stopera staat) aan de Amstel. een meisje leren kennen. Dat was Bep Hoogwater en hij trouwde met haar in 1962. Na zijn diensttijd werken bij Ingenieursbureau Technecon. Hier was hij een paar jaar, maar had intussen wel het idee dat onderwijs voor hem een betere richting was. Hij wilde leraar worden maar ja, dan had je een on derwijs acte nodig en er moest nog iets aan de opleiding worden gedaan. Dat werd dus 's avonds leren (Wiskunde, Natuurkunde en Scheikunde) en ging daarna aan de slag als leraar aan de Don Bosco school (gebouwd in 1935) in Amsterdam Oost aan de Polderweg, (ook Louis van Gaal en Joop v.d.Ende waren aan deze school verbonden) 3 Jaar voor de klas staan en het was een mooie tijd. In die tijd was er paniek in Tuindorp Oostzaan want door dijkbreuk in zij kanaal G (van het Noordzeekanaal) overstroomde op 14 januari 1960 het land snel en steeg het water lokaal ruim 0,5 meter maar verderop waar het land lager ligt wel 2 meter! in allerijl geevacueerd moest worden. Gelukkig was Hans al uit dienst en werkte niet ver weg en ging direct op de Sparta naar huis en hielp moeder uit huis waar het water al tot de eerste verdie ping stond. Dan verschijnt er op een dag in 1965 een advertentie in de krant waarbij in Harreveld een leraar wis- en natuurkunde werd gevraagd op een internaat- school en aangeboden een 2-onder-een-kap-woning in Lichtenvoorde. Omdat Hans intussen een dochtertje had en nog steeds -gedurende 3 jaar- inwoonde bij zijn schoonouders in een klein kamertje, was dit de kans waarop werd gewacht. Gesolliciteerd en direct aangenomen en zo werd Hans gedurende 15 jaren leraar op de (katholieke) Technische School Harreveld. Thans is het een gesloten inrichting voor jongeren die af en toe het nieuws haalt. T30

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 132