30. De laaste burgemeester van Sint Pancras. Hr. Bulte werd op 14 februari 1937 in Amsterdam in een katholiek gezin geboren in de Chasséstraat in Amsterdam West. Beide ouders -Coenraad en Johanna) waren ook Amsterdammers en het geslacht Bulte gaat in Am sterdam terug tot 1608. Hiervan is nog een doopacte in het bezit van de familie. Verdere nasporingen tonen aan dat men oorspronkelijk stamt van Karelie op de grens van Finland en Rusland, maar om economische rede nen trok men naar Rostock en via Paderborn naar Nederland. Via moeder loopt de stamboom vanuit Friesland naar Amsterdam en die hielden zich voornamelijk bezig met de handel.Bij de geboorte kreeg Hans de namen Johannes Jacobus, werd gedoopt in de Sacrementskerk in tuindorp Oost- zaan en ging daarna door het leven als Hans Bulte. Zijn grootvader had een schildersbedrijf in Amsterdam (nog vele jaren stond op de wagens vermeld....v/h C.A.Bulte) doch de vader van Hans wilde gezien de crisis een zekerder bestaan en werd ambtenaar bij de Staat der Nederlanden, PTT afdeling telefoon. Hans Bulte woont in Sint Pancras aan de Spanjaardsdam en heeft 3 broers en 3 zussen en was zelf het middelste kind. Er woont thans nog slechts 1 (jongste) broer in Amsterdam en de anderen zijn over Nederland uitgewaaierd naar Bussum, de Meern, Heemskerk en Bredevoort. Helaas is de zus uit Zaandam inmiddels overleden. Op z'n derde jaar verhuist Hans naar Tuindorp Oostzaan en daar bracht hij zijn tijd door op de katholieke Stephanus Bellisini school van de fraters. Veel goede herinneringen bewaart hij o.a. aan frater Faustinus (klooster naam), een gedreven broeder die de kinderen echt de weg wilde wijzen en veelal zichzelf wegcijferde ten dienste van de kinderen en de broeder schap. Vaak treft men ook hun namen bij jeugdwerk, onderwijs en ook in het verzet tijdens de oorlog. Later heeft Hans hem nog eens opgezocht in een rusthuis in Borculo en was het een aangenaam weerzien na zoveel jaren en die weer helemaal opleefde toen Hans hem verzekerde van zijn grote waardering voor zijn werk en begeleiding. 128 Hans Bulte thuis in 1946

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 130