Als hoofd van de huishouding zorgde zij er altijd voor dat alle spullen klaarstonden voor de diverse groepen en activiteiten (op het hoogtepunt waren er 28 verschillende activiteiten!). Zij zorgde er tevens voor dat de spullen ook weer opgeruimd werden en dit in vele locaties. Beginnend in de oude "Paus Johannes school" aan de Mezenstraat Toen deze locatie gesloopt werd en plaats moest maken voor woning bouw werd verder gegaan in de oude brandweerkazerne en daarnaast in het clubhuis van de ijsclub en lokalen van "Het Baken". Een rol die verder ging toen het dorpshuis "De Geist" in 1978 ontstond. 11 februari was een gedenkwaardige dag: 's morgens vond de officiële ope ning plaats en werd e.e.a. feestelijk muzikaal omlijst door muziekvereni ging "Irene". Er was sinds de "kaarsenactie"heel wat gebeurd. Dankzij de heer van Horick en een groot aantal enthousiaste vrijwilligers kon op het buitenwerk zo n f 20.000,- gulden worden bespaard! Daarvoor kon er o.a. een speelpleintje komen voor de crèche en de "Uk- kenhut", parkeerplaatsen worden aangelegd en konden er toegangspaden komen naar de ingang aan de Vinkenlaan en de zijingang bij het Kroonen- burghof.Vele jaren lang was Annie Broersen samen met haar man Han de spil van het dorpshuis "De Geist". Han als beheerder en zij als voorzitster en gastvrouw van "De Instuif" waren beide van de vroege ochtend tot de late avond te vinden in het dorpshuis. Vaak kwam het voor dat zij werkweken draaiden van 80 tot 90 uur, terwijl Han slechts voor 20 uur was aangesteld als beheerder van het dorpshuis en voor 20 uur als conciërge van de turnzaal. Daarnaast is het vermeldenswaard dat zij ook bruiloften en partijen ver zorgden en vele danswedstrijden werden in het dorpshuis gehouden, ge legenheden waar soms meer dan 400 mensen aanwezig waren. Ook vele recepties, zoals bij het afscheid van dokter von Balluseck en burgemeester Kroonenburg, waar meer dan 600 personen aanwezig waren en de diverse buffetten van meer dan 100 personen, zoals o.a. voor het zaalvoetbalteam van KoosAlberts. Han voerde in zijn eentje vele klussen en reparaties aan het dorpshuis uit. Met hulp van een vaste groep vrijwilligers, vrienden en familieleden werd de zaak méér dan draaiende gehouden. Met een enorme hoeveelheid arbeid en spaarzin werd het dorpshuis beet je bij beetje verbeterd, werd de keukeninventaris uitgebreid, dankzij o.a. Piet Heemskerk van snackbar "Het Haantje" en werd zo het dorpshuis "De Geist" omgetoverd tot een sfeervol onderkomen voor de vele dorpsgeno ten met een scala van sociale ontmoetingen en activiteiten. 123

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 125