29. Annie en Han Broersen, jarenlang de drijvende krachten achter Dorpshuis "De Geist". In Klin nr.22 is een historisch overzicht gegeven rondom Dorpshuis "De Geist". Daarin is nauwelijks aandacht geschonken aan het in ons dorp zo geprezen beheerderechtpaar Annie en Han Broersen. Zij waren echter ja renlang de drijvende krachten achter vele activiteiten in ons dorp en met name vervulden zij jarenlang voor en achter de schermen een spilfunctie in het Dorpshuis "De Geist". Het was een groot deel van hun leven, waarin zij hun ziel en zaligheid legden. Het is daarom, mede om recht te doen aan hun tomeloze inzet, dat Annie haar herinneringen aan die enerverende tijd hier nog eens naar voren wil brengen. Herinneringen bij het ontstaan van "De Instuif" en "De Geist". Werkgroep/stichting "De Instuif" is opgericht op 14-11-1972. 25 jaar later is "De Instuif" opgeheven, omdat het bestuur ermee stopte wegens een te kort aan bestuursleden. Maar door de vele activiteiten die in de beginjaren van "De Instuif" zijn opgezet en die ieder jaar in omvang toenamen, kon uiteindelijk mede daardoor het Dorpshuis "De Geist" ontstaan. Op 20 janu ari 1978 werd de Stichting dorpshuis "De Geist" opgericht en het dorpshuis bestaat hierdoor dit jaar inmiddels 30 jaar! Eén van de vijf personen van het eerste uur vanaf de oprichting van "De Instuif" was ook toen al Annie Broersen, die door mevrouw Hoekstra gevraagd was om zitting te nemen in het bestuur. Vele jaren heeft Annie tevens gefunctioneerd als hoofd van de huishouding en heeft zij medewerking verleend aan vele activiteiten. Daarnaast heeft zij in die tijd een dansgroep opge richt en vele jaren heeft zij op donderdagavond en zondagmiddag dans les gegeven, eerst met Nico Schoenmaker en toen die ermee ophield, ging Annie alleen verder, daarbij later geassisteerd door Rein Beeker. Ook is zij naast bestuurslid van het Dorpshuis een aantal jaren voorzitster geweest van "De Instuif". 122

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 124