28. Tuincentrum en de familie Madderom. 112 Met de sluiting in 2003 van Tuin centrum Madderom aan de Be- nedenweg 138 te Sint Pancras, kwam er een einde aan eeuwen lange agrarische en economische activiteiten van de familie Mad derom in Sint-Pancras. Reden ge noeg om iets over de geschiede nis van de familie Madderom en het tuincentrum te schrijven. De geschiedenis van de familie Madderom is terug te vinden van af 1493.Vanaf 1634 echt onder de naam Maddero(o)m. Generaties lang pachtten of bezaten zij stukjes land, vaak aan de Broeker kant van de Twuyverweg.Veel verder dan Noord- en Zuidscharwoude gaan de genera ties familieleden zelden. Zij hieden zich ter plaatse voornamelijk bezig met tuinbouw en veeteelt. Ook hadden zij vaak nevenfucties en bijbaantjes. Maar daar kwam verandering in halverwege de negentiende eeuw. In 1852 emigreerde een deel van de familie naar Amerika. Een aantal, vooral Noord-Hollandse families van een bepaalde kerkelijke richting, voelden zich bedreigd in hun vrijheid van Godsdienst. Meestal onder leiding van een dominee, gingen in die tijd hele groepen naar Amerika. In 1849 was de eer ste groep vanuit Krabbendam en Eenigenburg hen al voorgegaan. Zij vestigden zieh vrijwel allemaal in Roseland bij Chicago. Wie hier meer over wil weten kan dat vinden in een boekje uit de Stolphoevereeks XIV "Een kijkje in de geschiedenis van Eenigen burg". Nu, in 2008, wonen er meer Madderoms in Amerika dan in Ne derland. Oude huis jaren '20 met kantoor tussen de woning en werkruimte. begin jaren 30, witlof. Klaas sr, Tan en Klaas ir.

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 114