Hij schrijft geen columns en korte verhalen en ook geen gedichten. Dat versnippert de energie en is geen vaste basis voor de toekomst en het be taalt slecht. Hij kijkt vooruit en doet dit werk nu al ruim 8 jaar. Hoofdthema: is literatuur en/of geschiedenis, Peter kan er van leven. Op "Het spoor van Mertens" (eindelijk zijn we bij het doel van ons gesprek) was al als idee opgekomen in 1989, maar het liep niet zoals hij wilde. Intussen was Peter al voor zichzelf begonnen en vroegen andere zaken zijn aandacht. Het idee liet hem echter niet los en in 2006 begon Peter weer met het uitwerken van het verhaal. Dat niet alles geschiedkundig geheel juist is, daarvan was Peter zich wel bewust, maar het boek was ook niet bedoeld als geschiedschrijving en is ten dele fictie. Logisch dat er dan ook kritieken kwamen o.a. van mensen die de fusillade zelf hebben gezien Het is echter nimmer de bedoeling geweest mensen te kwetsen. Anderen hebben zeer positief gereageerd en hebben een lovend oordeel over het boek, dat ook niet eenvoudig is te le zen omdat het regelmatig heen en weer springt in de tijd. (1920 - 2000) Het boek verscheen oorspronkelijk in een oplage van 2000 stuks en werd gevolgd door een eerste herdruk van 1000 stuks. Dat lijkt gering, maar voor een dergelijke uitgave is 3000 stuks totaal een getal waar veel schrijvers graag voor zouden schrijven. Het succes is mede te danken aan de verkopen via onze eigen Readshop van Gerard Soorsma. Peter is bezig met een tweede roman die na de zomer 2008 zou moeten uitkomen en daarin verhaalt Peter over een dame die opgroeit in Koog in Langedijk, zeer ambitieus is, journalist werd en later schrijfster en door haar eerzucht ook doordringt tot de hoogste kringen in de politiek tot bij Colijn de premier Dit speelt zich af in de jaren 30. Hier woont hij thans 1 10

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 112