109 De studenten hebben weliswaar met 5 conferenties getracht meer eenheid te creëren, maar vergeefs .Nederland was sterk verdeeld en verzuild. Soci alistisch, Protestant en Katholiek en Liberaal. De na de oorlog opgerichte Nederlandsche Volksbeweging met dezelfde goede bedoelingen liep even eens op niets uit. Geschiedenis is de grote pas sie van Peter en het is dan ook niet toevallig dat hem werd ge vraagd om een boekje te schrij ven over het eerste "Blijf van m'n Lijfhuis" in Den Haag wat opgericht werd door particu lieren voor vrouwen met pro blemen. Onlangs (2007) is het pand dat niet meer in gebruik was verkocht, De bestuurders wilden de geschiedenis toch nog door Peter laten vastleg gen. Hij heeft nooit bewust gekozen voor een partij, ook niet in het geloof. Thuis protestant opge voed werd zijn levensbeschou wing sterk beïnvloed door het dagelijkse leven en heeft vanaf zijn 18-de levensjaar zijn eigen visie op het leven en over de dood. Maar laat iedereen in zijn waarde die gelukkig is met een andere opvatting. Peter richt zich sterk op zijn werk en de opdrachten die hij binnen krijgt. Hij heeft het voorrecht als free-lancer over een kamer te beschikken in de VU in Amsterdam. Hij kan daar rustig werken, vlak bij de enorme kennis die daar in allerlei bibliotheken en archieven is voor onderzoek is opgeslagen en waar zijn netwerk zorgt voor de noodzakelijke contacten met nieuwe opdrachtgevers Zo is hij nu bezig met een onderzoek voor een publicatie over het Neder lands Protestantisme in de 19-de eeuw. Daarbij komen alle onderwerpen als politiek, kerken, vakbonden, sociaal culturele organisaties etc. aan bod. en daarbij helpt natuurlijk zijn ervaring van 1990 tot 2004 wanneer hij bij het Historisch Documentatiecentrum in Amsterdam werkzaam is. Geboortebuis

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 111