Peter is het prototype van de no-nonsense schrijvers: nuchter, zakelijk en vol ideeën. Je krijgt de neiging om direct over zijn roman te vragen maar wat achter grond over de schrijver vonden wij ook interessant, dus dit relaas werd wat uitvoeriger. Weinigen weten bovendien dat Peter ooit ook in het bestuur van onze His torische Vereniging Sint-Pancras heeft gezeten (1992). Eerst met voorzitter Johan Wokke die opgevolgd werd door Joop Vermeer. Peter Bak is op 21 november 1963 geboren in Sint-Pancras. Op de lagere school (de School met de Bijbel "Het Baken") was Peter een goede leerling in alle vakken, maar opstel maken was voor hem een ramp. Je had 5 onderwerpen en daarvan mocht je er 1 kiezen en binnen een paar lesuren een verhaal bedenken. Cijfer nooit hoger dan een 7 (soms), want als je geplaagd wordt door veel fantasie dan ben je al een uur aan het kie zen en zie je talloze mogelijkheden., maar de tijdsdruk remt je inspiratie. Thans is dat veel relaxter en bezonkener en kies je zelf je onderwerpen. Op vrijdagmiddag luisterde Peter met geestdrift naar de vertellingen van meester Abe Brandsma bv. over de tweede wereldoorlog. Ook de opa van Peter las veel en vertelde over ons dorp, wat onbewust wortel zette bij Peter. Peter ging in 1976 na de lagere school eerst naar de Havo en later naar het VWO op het Jan Arentsz College. Daar was ook een leraar (Thijne Siegman) een grote stimulans voor de richtingkeuze van Peter als auteur: Daarna (van 1983 tot 1989) volgde Pe ter aan de Vrije Universiteit te Amsterdam de colleges Geschiedenis en ble ken al snel zijn talenten als schrijver. Eerst enkele essays die thuis werden uitgewerkt. De eerste publicatie was een eerstejaarswerkstuk over de Hoekse en Ka beljauwse twisten in de late Middeleeuwen waarbij het noodzakelijke speurwerk in bibliotheken moest worden gedaan. Tenslotte is Peter in 1989 afgestudeerd op een scriptie over de Volkseen heid Conferentie. Dat was een beweging of gedachtegoed dat voortkwam uit de studentenbeweging in de jaren 30, Gevoed door de ongerustheid en onzekerheid onder de bevolking: over de grote werkloosheid, de oorlogs dreiging en het opkomend nationaal socialisme en fascisme in Nederland. 107

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 109