We hebben nu hoofdzakelijk ge sproken over het gebouw, maar zonder de fam.Broersen ,Annie en Han, te noemen doen we te kort aan de mensen die een begrip waren in Sint Pancras als over de Geist gesproken werd. Zij werden in 1978 de beheerders van het dorpshuis. Annie Broersen komt in 1995 in de ziektewet en is niet meer beschikbaar als beheerder. Na Marja Bes wordt Sandra de Hartigh in 2000 aangesteld als barbeheerder die in 2006 adminis tratieve ondersteuning krijgt van Rinske Dekker Hoe is het met de toekomst van "De Geist" Op dit moment is het dorpshuis het activitei ten centrum van het dorp Sint Pancras.Wekelijks met uitzon dering van de zomermaanden, bezoeken 5 00 tot 600 perso nen wekelijks ons dorpshuis. In ons activiteiten boekje kunt u zien hoeveel verenigingen, stichtingen en cursusgevers gebruik maken van de Geist. Een minpunt is onze financie- Klaas Wagenaar aan de sjoelbak- Ie situatie, ondanks onze hoge consumptieprijzen en zaalhuur, in vergelijking met andere dorpshuizen, kunnen we niet reserveren voor onderhoud, dus in wezen plegen we roof bouw op onze bezittingen. De bezettingsgraad in de avonduren is nu zo groot dat we voor de avonden herhaaldelijk nee moeten verkopen. Bij het gemeentebestuur ligt een aanvraag tot uitbreiding met zalen aan de west kant van het gebouw. Momenteel zijn 26 personen betrokken bij de 'Geist', hiervan zijn 10 personen in dienst op parttime basis. 14 personen zijn vrij williger, hiervan houden zich 9 bezig met onderhoud werkzaamheden en 5 vormen het bestuur van de stichting. 101 Dammen in de Geist

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 103