De toiletten worden verplaatst naar de ingang aan de Vinkenlaan, een lokaal aan de Vinkenlaan en een aan de Destreelaan komen er bij, terwijl eveneens de keu ken ingrijpend wordt veranderd en in de gymzaal wordt een echt podium gebouwd. Toen was het dorpshuis echt een dorpshuis geworden dat voldeed aan de toen benodigde zaalruimte in Sint Pancras. Op 12 oktober 1989 wordt de stichting dorpshuis "De Geist" ei genaar van het dorpshuis met de daarbij behorende gronden door de verkoop van dit gemeentebe- zitvoor de somma van een gul den, aan de stichting dorpshuis "De Geist".De gemeenschap Sint Pancras mag bijzonder blij zijn dat dat toen is gebeurd, ge zien het huidige beleid van het gemeente bestuur van de Lange- dijk om de voorzieningen in Sint Pancras te verminderen. Tijdens een brand in 2003 werd, een gedeelte van het dorpshuis in de as gelegd. Mede dank zij de inspanningen van de toenmalige burgemeester dhr. ter Heegde en de toenmalige voorzitter mw. ter Burg werd er een res tauratie plan uitgevoerd waarna de heropening plaats vond in september 2004 en kreeg het dorpshuis zijn huidige vorm .Omdat de verzekeringsgel den niet voldoende waren om de restauratie te realiseren heeft de stich ting een lening moeten afsluiten bij de Rabobank van 250.000,00 Euro. De financiële hulp vanuit de gemeente Langedijk was nul. De Stichting dorpshuis de Geist ontvangt van de gemeente Langedijk geen enkele subsidie, terwijl de dorpshuizen en wijkcentra^ s in de omgeving rijkelijk gesubsidieerd worden en ambtelijke ondersteuning ondervinden van hun gemeente besturen. 100 Kaarten in de Geist Charles Barten Sr. past op de winkel

De Klin - Sint Pancras | 2008 | | pagina 102