- het enthousiasme vanuit de bewoners van St Pancras voor het werk van de vereniging. - het feit dat vele ooit geëmigreerde Pancrassers ook nog steeds contact met ons onderhouden. - de intentie om onze jeugd d.m.v. projectjes te interesseren voor verle den en heden van hun dorp. - de uitdaging om ons ledental nog verder uit te breiden alsook het aantal medewerkers in de verschillende werkgroepen. - de morele plicht om het werk van vele voorgangers niet verloren te laten gaan. - de uitdaging om met hulp van instanties en particulieren ons huidig (miserabel) onderkomen te vervangen door een accommodatie een ver eniging als de onze waardig. Ik wil daarbij graag contacten leggen met historische verenigingen in de omgeving, maar ook binnen onze dorpsgemeenschap contacten leggen daar waar we wat voor elkaar kunnen betekenen, ongeacht politieke en/of religieuze overtuiging! Op de ledenvergadering van 9 mei werd de voor dracht van het bestuur door de aanwezige leden aangenomen en vanaf dat moment ben ik uw nieuwe voorzitter. Mijn eerste activiteiten liggen op het gebied van nadere kennismaking met de medewerkers van de vereniging. Dat geldt ook voor de verantwoordelijke wethouder, directies van onze drie basisscholen en vertegenwoordigers van de historische verenigingen van omringende dorpen. Omdat ik bovendien zitting heb in het Dorps- platform kan ik ook daar, samen met Siem Wognum, onze belangen onder de aandacht brengen. In bestuurlijke zin gaan we een nieuw 5-jarenplan uitwerken en voorbereidingen treffen voor ons 25-jarig bestaan!! Zoals dat voor vele verenigingen geldt, geldt ook voor ons dat we altijd meer medewerkers kunnen inzetten. Oproepen in onze jaarlijkse krant en tijdens de ledenvergadering hebben weliswaar enig resultaat, maar niet voldoende. Persoonlijke benadering werkt beter, maar dan is de vraag: Wie moet je benaderen?! We proberen dat overigens wel op die manier, maal ais u zich aangetrokken voelt tot onze vereniging, laat het ons weten en tip ons als u iemand weet die zelf te bescheiden is om zich aan te melden. En geloof mijhet is leuk en dankbaar werk. Bram Kout, voorzitter Historische Vereniging Sint Pancras. 7 Tot slot nog een oproep!

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 9