97 Wat gebeurde er in Sint-Pancras? Het begon zoals alles in de tuinbouw met hard werken, poten, wieden, wachten, bemesten, veredelen, oogsten enz. en dan hopen dat je wat ver dient en de anderen net te slim af bent. Wanneer je dan gespecialiseerd bent in tulpen is het toch wel bijzonder als je opeens ontdekt -waar je al jaren op hoopt- dat er in de rijen een kleur uitschiet als een fakkel. Een fraaie tulp, mooie vorm en sterk en op een lange steel en gezond. Na tuurlijk zeg je dan voorlopig nog niks want je wilt eerst zekerheid dat deze mutant geschikt is voor vermeerdering. En wanneer dan onweerlegbare vaststaat dat deze unieke tulp echt bijzon der is, dan wil je de plant beschermen en moet hij een naam hebben. De mooie oranje kleur en de vorstelijke eerlijke vorm deden spontaan den ken aan ons koninklijk huis en speciaal aan prins Claus. Prachtig zou het zijn wanneer deze tulp naar Prins Claus mocht heten. Maar hoe vraag je dat. Je kunt niet gewoon even bellen of een e-mail zen den dus via de RVD kwam toch al snel contact met de Dienst van het Koninklijk Huis en kwam de Particulier Secretaris van Hare Majesteit de Koningin en Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Claus der Nederlanden per soonlijk een kijkje nemen in Sint-Pancras bij de familie Koedijk. Daarna ging het snel en werd er een bezoek-programma opgesteld waarbij Prins Claus persoonlijk ter plekke wilde beoordelen of deze tulp vorstelijk genoeg was om koninklijke onderscheiden te worden. Op 26 april 1994 zou de dag zijn en het programma zag er als volgt uit: Duidelijk werd onderstreept dat er geen heisa van gemakt mocht worden en dat het bezoek ongedwongen en informeel zou blijven. Dat geschiedde dan ook. En hoewel practisch niemand uit het dorp wist wat er gebeurde aan de Dijkstalweg nr. 4 bleef Prins Claus hier ruim 3 uur dus veel langer dan het protocol voorzag Op ons verzoek wilde Irene Koedijk tenslotte wel eens vertellen hoe alles is gegaan, hoe spannend en toch heen gewoon het was en dat doet ze op haar eigen manier.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 99