6. Wisseling van de wacht. Op de leste ledevergaring op 9 mei hebbe we ofskoid nomen van Karei Bosschieter en Max Roquas. Zai hewwe jarelang meewerkt in het bestuur van de Historische Vereniging Sunt Pancras. Gelukkig hebbe we tivei nuwe lede voor het bestuur vonden: Bram Kout en Charles Barten. Karei heeft ruim 12 jaar de voorzittershamer op symbolische wijze ge hanteerd en daarmee leiding gegeven aan een flink aantal medewerkers. Zij konden voortbouwen op wat hun voorgangers al hadden bereikt en dat was veel. Talloze gegevens uit archieven, verhalen van en over onze dorpsgenoten, honderden foto's enz. zijn boven water gehaald.Via de alom gewaardeerde KLIN èn de jaarlijkse avondvoorstellingen houden we ons verleden in ere. Mede dankzij mannen zoals Karei en Max gaat dat uitplui zen van onze historie, het schrijven daarover en het verzamelen van niet alleen foto's, maar ook voorwerpen uit bodem en opstal, door. 6 De dankbaarheid hiervoor vanuit de Pancrasser bevolking is groot! Dat ver taalt zich in om en nabij 900 leden en drukbezochte dia-voorstellingen. Toen ondergetekende dan ook gevraagd werd zich kandidaat te stellen als bestuurslid (dat was in juni 2006), had ik weinig moeite met het antwoord hierop. Op grond van mijn interesse in geschiede nis in het algemeen en in die van St. Pan cras in het bijzonder, mijn ervaring in verenigingswerk en mijn vroegere vak en de functies die ik daarin heb bekleed, werd het dus "ja, oké". Op dat moment had ik er nog geen flauw idee van dat ik binnen een jaar als kandidaat-voorzitter zou worden benaderd. Dat gebeurde dus wèl. Daarover heb ik wel wat lan ger nagedacht, maar het eind van het liedje was, dat ik ook daarop positief heb gereageerd. Redenen daartoe: - hardwerkende, kundige mede-bestuursleden en medewerkers in de ver schillende werkgroepen. - interesse in de historie van dorp en regio. - er is al veel aan historische zaken verloren gegaan en wat we dan nog hebben, moeten we trachten te bewaren. Overhandiging van de voorzittershamer

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 8