84 Samen bouwen zij een nest en paren wel tientallen keren, het zijn dus onvermoeibare minnaars en dit allemaal in uw eigen dakgoot, het wordt banaler, samen met de buren doen zij zelfs aan groepssex, dus niets men selijks is hun vreemd. Na de eindeloze vrijpartijen worden er 4-6 eitjes ge legd nadat de eitjes zijn uitgebroed door het vrouw tje breekt voor haar echtgenoot een drukke tijd aan, want het is vooral zijn taak om de jongen de eerste week te voeden met insecten zoals kevers, luizen, vliegen, langpootmuggen etc. Zijn vrouwtje houdt in die eerste week de jongen warm. Als de kleintjes uit het ei komen wegen zij 2 of 3 gram maar na 16 dagen zijn het complete vliegvlug- ge huismussen. Voor de huismus is dus geen ouder schapsverlof maar werk aan de winkel, want een week nadat de jongen zijn uitgevlogen, begint zij aan een volgend legsel en voert haar man het eerste leg- sel nog zo n 2 tot 3 weken bij. Veldleeuwerik Latijnse naam isAlauda arvensis. Een aantal jaren geleden sprak ik eens een oudere dame, het was mevrouw de Geus, nu wonend in de Molenhoeve, zij vertelde mij dat zij het zo jam mer vond dat zij door haar doofheid de leeuwerikjes niet meer kon horen, helaas moest ik haar vertellen dat het niet aan haar oren lag, maar dat zij er simpelweg niet meer zijn. Zij vertelde dat zij, toen zij lang geleden nog een lagere schoolkind was, regelmatig te laat op school kwam omdat zij zo naar de lucht aan het staren was om de leeuwerikjes te kunnen zien, dat zij de tijd vergat, ongemerkt is het gebeurt, terwijl men zich druk maakte over de achteruitgang van bv de grutto en de ijsvogel tuimelden de aantallen veldleeuweriken naar een dieptepunt. 1.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 86