79 De paarden tra m van Piet Vroegop (m idden) links Langerak Meteen diende zich een moeilijkheid aan: in Nederland heerste toen grote woning-nood. En Halja was in verwachting. Er zat niets anders op dan dat het jonge echtpaar voorlopig introk bij de slagersfamilie. Daar werd op 1 april 1946 hun zoon Jan Evert geboren. Ruim anderhalf jaar later kregen ze een tweede zoon. Die noemden ze Jacob, naar Halja's enige broer. Ze had deze voor het laatste gezien bij de gevechten rond Feodosia. En hij miste toen zijn beide benen. Terug in St. Pancras pakte Jan aanvankelijk zijn oude beroep weer op. Hij werd bakkersknecht bij Deen en later werkte hij ook bij de Verkade-fabrie- ken. Maar hij wilde toch wel wat anders. Evenals veel dorpsgenoten dach ten ook Jan en Halja dat zij en hun kinderen in Amerika of Australië meer konden verdienen dan in Holland. Voor velen speelde daarnaast de angst voor de komst van de Russen mee, men was bang dat die evenals Hitier eerder, Rusland mettertijd een poging zou doen om West-Europa aan te val len en onder haar macht te brengen. Het waren de hoofdoorzaken van de emigratiedrang. In 1957 vertrokken Jan en Halja met hun beide jongens, die inmiddels de lagere school- leeftijd hadden bereikt, naar een stad die Pella heette. (Goed om te weten is dat toen de Romeinen omstreeks het jaar 70 Jeruzalem belegerden veel christenen deze stad tijdig wisten te verlaten en naar een meer oostelijk gelegen stadje vluchtten, Pella geheten.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 81