69 Voorts werd nog aandacht besteed aan de alarmering. De heer van Kampen vond de alarmering via de telefoon, mede in verband met de aanstaande automatisering (wat een woord voor die tijd niet voldoende. Zondags kan men niet bellen. Hij raadde aan aansluitingen te maken via het net der radio-centrale. Een opgave van kosten overlegde hij hierbij. Dit zal in overweging worden genomen. Na nog enige geanimeerde besprekingen werden B en W gemachtigd een en ander voor te bereiden. Sluiting. Kort daarop werd de volgende concept-brandweerinstructie opgesteld: Het korps bestaat uit twee ploegen voor iedere kruiwagen met spuitstuk dus één. De manschappen te nummeren van 1 tot 30. Dus van 1 tot 15 bijvoorbeeld voor de wagen in het spuithuis en van 16 tot en met 30 voor de wagen bij K. Bruin. De kazerne Bij brand waar dan ook, begeven de nummers 1 t/m 4 en 16 t/rn 19 zich direkt naar de kruiwagens, de overige nummers begeven zich direkt naai de brand en beginnen direkt dienst te doen met het op behoorlijke afstand houden van het publiek en verder werk verrichten wat tot regelmatige blussching kan leiden, dus misschien ook met emmers en dergelijke de brand trachten te blusschen.Van de twee maal vier mensen welke naar de wagens gaan, nemen er elke twee laatste nummers, de ien het spuitstuk en d'ander de sleutel en eventueel lantaarns uit de wagens en begeven zich zoo spoedig naar de brand, opdat het spuitstuk misschien al geplaatst is wanneer de andere mensschen met de wagens arriveren, opdat dan direkt

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 71