Jeugd-wielerronde. Om de wielersport te promoten in eigen dorp werd voorafgaand aan de "grote jongens" een wielerronde voor de plaatselijke jeugd gehouden. Wirn Appeldoorn was de grote promotor en organisator van dit evenement. De winnaars mochten in de "gele trui" een ereronde rijden door het dorp met de rondemiss.Al weken van tevoren was de jeugd aan het trainen op gewo ne fietsen en zelfs op echte racefietsen. Eén naam springt er bij mij meteen uit, namelijk die van Reijer Hoogendoorn. Deze oersterke jongeman was op zijn oude, degelijke damesfiets al zijn leeftijdgenoten op racefietsen te snel af en won met grote voorsprong. Een grootse carrière als wielrenner lag voor hem in het verschiet, maar Reijer vond éénmaal hard fietsen ge noeg en een groot talent ging verloren. De Ronde-miss. Een ander jaarlijks terug kerend fenomeen was de missverkiezing. Bij een wielerronde hoort een wielermiss om de winnaars te huldigen, zo vond ook Cor van Wonde ren. Daarom organiseerde hij enkele weken vóór de ronde een heuse Miss Sint Pancras verkiezing in café "Rust Wat". Cor pakte het professio neel aan met een heuse presentator en een zeer deskundige jury, die jaarlijks verschilde. Zo hebben we een jury gehad met journalisten, (oud)wielrenners, sponsors, notabelen, medewerkers, plus de miss van het vorige jaar. Na enig aarzelen zetten de meeste aanwezige meis jes de schroom van zich af en schreven zich ter plaatse in. De zaal was altijd afgeladen vol en dat was voor eigenaar Gerrit Mulder een goede reden om zich als hoofdsponsor van de wielerronde aan te melden. Gerrit blij, wij blij. De meeste meisjes van toen zullen nu al lang moeder, of zelfs misschien wel oma zijn. Maar het feit dat jij éénmaal als mooiste van het dorp werd gekroond zal ongetwijfeld bij ieder van hen haar leven lang bijblijven, om trots aan je kinderen of kleinkinderen te vertellen. 64

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 66