Zoals al eerder vermeld stak het wielercomité zijn nek uit om van de "Ron de van Sint Pancras" een aansprekende ronde te maken, met veel spectakel en sterke winnaars. Zo was ons parcours 108 km. Dit in tegenstelling tot de meeste rondes die meestal 80 km. waren. De sterkste renners konden zich in die laatste extra kilometers ontdoen van de rest. Ook het smalle stukje klinkerweg van deA.V.H.Destréelaan (langs de kinderboerderij) werd door renners genoemd als extra zwaar.Als we dan aan namen denken die in Sint Pancras prijs hebben gereden, dan valt in de eerste plaats de naam van Juul Bruessing op. Deze oersterke renner uit Amstelveen wist maar liefst de eerste drie "Rondes van Sint Pancras" op zijn naam te schrijven. In 1976 wist hij landelijke toppers als Adrie van Houwelingen (2C), Arie Hassink (3e) en Leo van Vliet (4e) voor te blijven. Nadat hij door een ongeluk en kele jaren buiten koers was, wist hij dit huzarenstukje in 1981 nogmaals te herhalen. Een ongekende prestatie in telkens zo n sterk rennersveld. Meer der malen mochten we ook de Kampioen van Nederland aan de start ver welkomen. Ook hebben we een aantal jaren de traditie gehad dat de win naar van de "Ronde van Sint Pancras" later dat jaar doorbrak als profrenner. Namen als Adrie van Houwelingen, Jacques Verbrugge, René Kos, Jacques van Meer en Servais Knaven zijn daarvan het bewijs. In 1979 meldde zich de Australische selectie en kreeg de ronde een internationaal tintje (Gary Sutton wist de tweede plaats te behalen achter Langedijker René Kos). In datzelfde jaar reed Steven Rooks zijn eerste wedstrijd als amateur in Sint Pancras. In 1983 kenden we in de winnaar Piet Kleine een man van inter nationale bekendheid. In deze wedstrijd reed ook Erik Breukink zijn rond jes mee, overigens zonder succes. In 1988 stond een talent vol knaapje aan de start bij de nieuwelingen. Hij wist zelfs de tweede plaats te behalen. Dit knaapje was niemand minder dan Mi- chael Boogerd, de latere Rabobank-prof. In 1990 wist een groep Russische renners de weg naar Sint Pancras te vinden. rr 62 "Ronde van Sint Pancras" een begrip in wielerkringen. f Stroo-balen in de bochten met Hans hlaus en Dirk Klanker

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 64