Op alle hoeken en gevaarlijke plekken stonden onze medewerkers met armband, vlag en fluit om het publiek te waarschuwen dat de renners in aantocht waren. Jarenlang stonden deze onmisbare krachten op hun "eigen plekkie". Zo was Frans van der Gragt éénmaal per jaar burgemeester van de hoek Bovenweg/Meeuwenlaan. En reken maar niet dat iemand het in zijn hoofd haalde om zomaar het parcours te betreden, want dat werd deze persoon door Frans op zijn eigen niet mis te verstane wijze duidelijk ge maakt. Zo kwam ook een keer een eigenwijs persoon doodgemoedereerd over de Meeuwenlaan aanfietsen en weigerde aan de kant te gaan, terwijl de renners in de verte naderden. Eén van de medewerkers die op de hoek Meeuwenlaan/Achterweg (A.V.H. Destréelaan) stond wist de onverlaat nog net op tijd van zijn fiets te rukken. Uit woede werd de fiets midden in de sloot gegooid. Het ophangen van het start- en finishspandoek en andere doeken was een vaste klus voor Henk Brammer en zijn medewerkers. Met harde wind kon dit nog een gevaarlijk werkje zijn. Maar Henk klom als een volleerd trapezewerker in elke lantaarnpaal. Nog enkele namen van medewerkers van het eerste uur zijn o.a. Dirk Klan- ker, Hans Klous, Floor Koning, Cor de Goede, Jaap Bakker Klaas Zwaan, Dirk Bobeldijk.Theo Zonneveld en Maarten de Wit. Onze beroemdste me dewerkers waren zonder twijfel de gebroeders Jan en Kees Strijbis. Als oud-motorcoureurs waren zij gevraagd om, ter beveiliging van de renners, vóór het peloton uit te rijden en zo het publiek te waarschuwen. 60 Piet Schipper met jury missverkiezingen Bochtencommissaris met vlag, (staande Maarten Hoogervorst) fluit en groene band om de arm

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 62