3. Giften voor onze vereniging. Steeds vaker worden wij gebeld over zaken die men graag wil afstaan aan de Historische Vereniging om ze te bewaren voor later. Soms is dat een oude kaart, een foto-album, sigarenbandjes van een Sint-Pancrasser siga renmaker, een medaille, oude munten gevonden in ons dorp, oude teksten, historische boeken, enz. enz. Alles dat een verband heeft met ons verleden is in principe bij ons van harte welkom en daarmede zullen later tentoon stellingen worden georganiseerd etc. Hoewel wij nog niet beschikken over een eigen expositie-ruimte wordt door ons alles zorgvuldig opgeslagen en vastgelegd. Wij hopen dat deze rubriek steeds langer wordt. Met dank aan allen. 3 Wij willen daarom dank zeggen aan diegenen die in 2006 weer aan ons hebben gedacht. Wij noemen: Mevr. van Graft-Glas uit Sint Pancras voor haar oude plattegronden van het Geest- meer-Ambacht, een asbak en een sigarettendover met decoratie van het raadhuis van Sint-Pancras.. Mevr.Wagenaar-Volger uit Warmenhuizen voor de tekstboekjes van de zangvereni ging Zanglust en de ansichtkaart van de Benedenweg. Gré Kooy voor de oude kranten 1972 etc. De heer Martien Mol uit Schoorl voor de verzameling oude dakpannen en enkele boeken alsmede een tegeltableau. Van Mevr. E. v.d. Streek de tekst van het vrijheidslied tijdens de betoging tegen de annexatie. Kroniek van Oudorp van fam. Strijbis Gert Leyen voor het kopiëren van zijn ansichtkaarten verzameling. Mevr. den Hartig voor de foto's en knipsels uit de nalatenschap van Wim Buwalda. Wim van Graft voor de "kreupel" prikslede met prikkers en een oude stofzuiger. Mevr. Trien Hartman voor een oud speldje van muziekver. Concordia (voorloper van Irene?) Aert Destree voor een bascule Fam. de Ruiter voor oud gereedschap.. Charles Barten voor oud gereedschap. Fam. v. Proost voor oude scherven uit opgravingen. Hr. Kruyer voor een originele wortelhozer en aardappelpoter. Rients Turkstra, een stalen archiefkast. Fam. Wim Dekker, de complete serie Geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog t.b.v. ons archief.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 5