16. Wielerronde van Sint Pancras. 57 In het begin van de jaren '70 was Sint Pancras twee zeer aansprekende amateur-wielrenners rijk: Gerard Kamper en Dick Groen. De Pancrasser bevolking leefde enthousiast mee met de prestaties van onze "beroemde" dorpsgenoten. Sint Pancras was in die dagen wat je noemt wielergek. Re den voor Wint Appeldoorn om op 17 maart 1973 het initiatief te nemen tot de oprichting van een supportersvereniging voor beide renners. Er werd een bestuur gevormd onder voorzitterschap van Cor van Wonderen. Dirk de Boer werd secretaris, Gerda Reus-Meereboer beheerde de penningen, Wim Appeldoorn en Bertus de Boer waren de overige bestuursleden. Heer- hugowaarder Jan Laan werd adviseur. In het voorlopige clubblad werd de volgende doelstelling geformuleerd: 1Zoveel mogelijk steun aan beide renners, eventueel tegemoetkomen in hun reiskosten enz. 2. Eventueel financiële steun aan renners in Sint Pancras bij zware pech. 3. Het meer in de publiciteit brengen van de wielersport in onze omge ving, o.a. door gezamenlijke reizen te maken naar grote wielerevene- menten, zoals het Kampioenschap van Nederland. 4. Spreekavonden te laten verzorgen in het clubhuis door deskundigen. Het organiseren van de "Ronde van Sint Pancras" in 1974 en het laten verschijnen van een clubblad onder de leden, enz. enz. De supportersclub groeide al heel snel uit tot zo n 150 personen. Een groot deel van hen bezocht wekelijks de wielerrondes in Noord-Holland en de Sint Pancrassers waren een graag geziene groep, die zorgde voor veel pu blieke belangstelling en sfeer langs het parcours. Zo n "wieler-minded" dorp heeft natuurlijk ook een eigen wielerronde no dig. Dus vanuit de supportersclub kwam het initiatief tot het organiseren van de "Ronde van Sint Pancras". De eerste "Wielerronde van Sint Pancras" in 1974. Geen gewone ronde. Het comité voor de eerste ronde bestond uit voorzitter Jan van Wonderen, secretaris Cor Groen (vader van Dick), penningmeester Dirk de Boer, le den Huib Groeneveld en Dirk Bobeldijk ("Buikie"). Na drie jaar werd Jan Steltenpool de opvolger van secretaris Cor Groen. Weer een klein aantal jaren later werden Dirk Bobeldijk en Jan van Wonderen opgevolgd door Cor van Wonderen en Piet Schipper. Toon de Wit nam het werk van Dirk de Boer over en Wim Appeldoorn kwam het wielercomité als extra kracht versterken.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 59