Toen kwamen twee meisjes van Den Haag die naar Bergen moesten. Zij wisten ook in Alkmaar niet dat zij in Alkmaar waren, er werd ook niet afgeroepen en ze reden door naar Heerbugowaard, waar zij de vergissing bemerkten, Zij maakten daar hun beklag en om van ben af te wezen maakten zij de meisjes wijs dat zij zoo en zoo moesten lopen, dan waren zij in een half uurtje in Bergen. Is 't niet min? Zij kwamen om half elf bij mijnheer De Bruin op St.Pancras om te vragen waar zij waren. Daar hebben zij zich wat verfrischt en hij is toen met hen op stap gegaan om een rijtuig te zoeken. Dat gelukte niet, maar gelukkig kwam er een auto, die de dames meenam naar Alkmaar. Hoe ze op Bergen zijn gekomen weet ik niet.De heeren conducteurs zijn drommels goed op de hoogte van hun rechten, met hun plichten schijnt dat minder het geval. Mijnheer de conducteur heeft in alle geval een natte les gehad, 't is te wenschen dat ze er van de directie nog een hartige bij krijgen In dank J. ROOS St. Pancras. Jan Roos is in Mei van dit jaar met zijn gezin naar Australië vertrok ken. Eerste rij van links nr rechts: Gerie, mevr. Roos- Verdwaald, An- nie (met hond) vader en Harry. Tweede rij:Jan junior en Ina In Klin 18 wordt verteld van de eer ste kennismaking van de Pancrasser melkboerfamilie met haar nieuwe vaderland. Van Sint Pancras naar Australië 52 Na de oorlog had Jan Roos jr. weinig zin om de zaak van zijn vader voort te zetten De familie besloot in 1951 haar geluk in Australië te gaan zoeken. Begin september publiceerde de Alkmaarsche Courant de onderstaande foto. Het onderschrift van de foto luidde: 3. Mevrouw De Boorder en Greet. Greet vertelde dat haar moeder het aanvankelijk in Haarlem niet gemakke lijk had.Toen de crisisjaren op een end liepen werd het voor haar gemak kelijker om iets te verdienen. Later kwamen zowel moeder als dochter in aanraking met het verzet. Aanvankelijk wisten ze van elkaar niet af. "Min of meer toevallig kwam ik te weten dat mijn moeder meedeed aan verzetswerk.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 54