51 Bovenstaande foto staat eveneens in "Sint Pancras in oude foto's deel 2. De uitgever vermeldde dat spoorwegwachter K. Wester en zijn vrouw geheel links staan. Eén van de oudere kinderen van De Boorder, vermoede lijk dezelfde als de eerder genoemde cijfer schrijver, schreef bij deze foto Moeder met Greet.en zij bedoelde daarmee de mevrouw met het kleinste kind. De ouders van mevrouw De Boorder woonden in Alkmaar en ook had ze kennissen in Haarlem, dus is het moge-lijk dat ze wel eens gebruik maakte van de trein. Meer over de halte van Sint Pancras is te vinden in Klin 4, blz 30 - 36. Over melkboer Jan Roos werd in Klin 11 blz. 141 - 145 verteld. Over zijn reis-avontuur werd daar niet gerept. Maar ook hij maakte gebruik van de trein en daarbij haalde hij de pers. Het volgende gebeurde: In een Alkmaarsche Courant uit het jaar 1919 stond het volgende bericht: Aan de noodrem getrokken... De heer Roos uit St. Pancras ontdekte gisteravond dat hij in de sneltrein naar Den Helder had plaats genomen en omdat het de laatste trein was, trok hij bij de Zeswielen aan de noodrem en verliet daar den trein. De hoofdconducteur stapte ook uit maar kwam in het water terecht. Gelukkig wist hij weer op het droge te komen. Een en ander gaf een kleine vertra ging- Hierop reageerde "Roosje" als volgt: INGEZONDEN Mag ik naar aanleiding van Uw berichtje "Aan de noodrem getrokken een klein plaatsje in Uw veelgelezen bladBij voorbaat mijn dank. Uw berichtje geeft den indruk of ik in den verkeerden trein zat en dat is niet juist.Wij kwamen, mijne vrouw en ik, met deti trein van 10.45 van Haarlem over Amsterdam naar Alkmaar Vanaf Haarlem zaten wij met ons vijven in één coupé, twee stokers van de marine, J. Jonker van Alk maar en wij. Toen de trein stopte hadden wij heelemaal niet den indruk dat wij te Alkmaar waren, onze wagen stond heel aan 't eind van het perron tegen den Bergerweg op, wij dachten dus allen dat het Uitgeest was, daar stoppen toch de meeste sneltreinen. Wij hadden ook wel mid den op de hei kunnen staan zoo doodsch en stil was het daar en nooit is er zelfs maar in den nabijheid een conducteur geweest, die geroepen heeft dat dit Alkmaar was. Toen de trein weer in beweging was en wij de wachtkamers en cd die bekende dingen voorbij rolden, begrepen wij dcd ze ons leelijk hadden laten zitten. Eenzelfde geval is den vorigen dag gebeurd.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 53