13. Sunterklaas Problemen. Sunterklaas kreeg, niet lang leden, toch de FIOD op bezoek, ja, die lui van de belasting zate ok hem achter z'n broek. Koik, zo'n man, dochte die luidjes, met zo'n beerde om z'n nek, speult niet echt voor Sunterklaas hoor, nei, die kérel is niet gek! "Sunterklaas" zeëe die gaste, want zö werd het deur ze steld, "is een dekmantel, een smoesie, voor verlegen veul zwart geld". Dat ze zeëe iemesdage:"Öuwe, bloif ers effies staan, want we wulle van je wete: weer komt al dat geld vandaan?" Sunt verskoot toen wel een beetje en hai bromde in z'n beerd: "Wel verdubbe, dut is lillijk, gaat het nou toch nag verkeerd?" Maar toen zee ie, luid en duidelijk:"Here, écht, dat weet ik niet, want ik gaan niet over de cente, vraag dat maar an Zwarte Piet". Maar deur zo die naam te noemen, juist nou het ging om geld, had die sukkel, dat was duidelijk, zo z'n oigen vonnis veld. En ondanks dat ie hem toen nag, meist in alle bochte wrong: d'r viel niet teuge te praten, Sunterklaas most mee, hai hong. Ja, dat was een lillijk gointje: Sunterklaas, een hoilig man, die zou straks veroordeêld worre, want dat kwam er zo wel van. Dat de Bisskop zocht versterking, riep zelfs de premier d'r bai en met hulp van Balkenende kwam ie toch op slot weer vrai 't Argument: as Sunterklaas nou, echt verdwoine zou dut jaar, zakt de verkoop van de winkels nag veul vedder in mekaar. En het gaat met veul bedroive toch al puur zo'n toid verkeerd, deerom werd het héle zakie toen op slot maar seponeerd. Dat het span mocht toch weer vedder an het end van het relaas deervandaan dus, beste mense, viere we toch weer Sunterklaas. Siem de Haan. 46

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 48