40 Klaverjasclub Door misverstanden is er een conflict ontstaan met de klaverjasgroep.Zij verwijten De Instuif, dat die niets met hun op hebben en na diverse ge sprekken met de leiding van de klaverjasgroep blijven zij onder de vlag van De Instuif voortbestaan. Ans Raat treedt af als bestuurslid na vele jaren in het bestuur actief te zijn geweest, aanvankelijk als secretaris en het laatste jaar als bestuurslid. In september wordt er voor het eerst een open dag gehouden in het Dorpshuis voor de vereniging om zich toch wat beter te profileren. De aanloop was niet zo groot, maar alle begin is moeilijk. Feest Op 15 november 1997 wordt het 25-jarig bestaan van De Instuif gevierd. Maar eerst wordt helaas de crèche opgeheven.Het blijkt niet meer financi eel haalbaar om elke ochtend een zaal te huren en twee leidsters te vinden voor drie of vier kinderen.Het is één van de moeilijkste besluiten van het bestuur om met de crèche te stoppen.Tenslotte is men ooit hiermee be gonnen als Instuif. Vanaf januari begint het Instuif bestuur al met de voor bereidingen voor het 25-jarig jubileumfeest.Wat gaan we doen? Men kiest ervoor om het feest in de thuishaven de Geist te vieren met verschillende activiteiten.De uitkomst van dit feest zal pas te lezen zijn in de kroniek van het volgende jubileum Tenslotte Inmiddels leven we anno 2007. Na het 25-jarig jubileum in 1997 is er inmiddels al weer heel veel gebeurd. Dorpshuis de Geist bruist nog immer van levenslust en activiteiten. Het is en blijft het centrum van een bloeiend verenigingsleven in Sint Pan- cras.Toch drijven er thans, bij het ter perse gaan van deze uitgave, weer donkere wolken boven de Geist en wij moeten er niet aan denken dat ons gemeentebestuur hier andere plannen heeft dan onze inwoners. Onze bibliotheek balanceert al op de rand van de afgrond, maar mochten er con crete plannen komen om ook de Geist "uit te kleden", dan hopen wij dat de inwoners dit niet zullen accepteren.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 42