Crèche sluiting Er komt bericht van de gemeente in verband met de verordening "kinder opvang in de gemeente Langedijk". Op deze manier is er géén toekomst meer voor de crèche in haar huidige vorm en zal men moeten sluiten. De gemeente stelt voor om samen te gaan werken met de peuterspeelzaal maar dit is geen goede oplossing. Na veel heen en weer gepraat met de wethouders en medewerkers en na actie van de ouders is men toch tot een oplossing gekomen. Als men maar twee uur per dag open is, valt men buiten de verordening. De crèche blijft open! Annie Broersen is gestopt als voorzitter en wordt hiervoor hartelijk be dankt. Het zoeken naar een nieuwe voorzitter valt niet mee en het bestuur besluit om per toerbeurt de vergadering voor te zitten.Ook dit loopt niet lekker.Dan besluit Karin Langras zich kandidaat te stellen.Na wat gehar rewar blijkt dit een uitstekende zaak en na een jaar loopt de boel op rol letjes.Ook Hilda Pompert stopt ermee na tien jaar penningmeester te zijn geweest. Inmiddels bestaat De Instuif 20 jaar en dit wordt natuurlijk gevierd met een groot feest. Het wordt een spelletjes avond met een heerlijk koud buf fet in 't Veld.Iedereen wordt weer met de bus heen gebracht en na afloop weer opgehaald.Op deze avond wordt ook nog mevrouw Marees in het zonnetje gezet voor al haar jaren in de leiding van de crèche. N azomer markt Op de nazomermarkt wordt een kraam gehuurd om de cursussen te pro moten.De crèche houdt een kleurwedstrijd en deelt kleurplaten uit.Het wordt een groot succes.De Instuif besluit om in het vervolg géén verga deringen meer te houden in het Dorpshuis de Geist maar bij één van de bestuursleden thuis, om op die manier de kosten te drukken. Op woensdag is er een aerobics groep gestart. Hierdoor komen er zeer veel nieuwe kinderen op de crèche, zodat de crèche een extra lokaal in ge bruik moet nemen. De dames van de crèche organiseren aan het einde van het seizoen een afsluitingsavond. Bij één van de dames thuis wordt gezellig getafeld en dit alles op eigen kosten. De Instuif besluit om het met de Kerst allemaal wat gezelliger te maken en begint een kerstborrel, om op die manier de vrijwilligers nog eens extra te bedanken. Ieder jaar stellen twee bestuursleden een kerstpakket samen, wat steeds weer een welkome verrassing blijkt te zijn. 38

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 40