34 De Instuif: een begrip in Sint Pancras De Instuif is in 10 jaar tijd uitgegroeid tot een begrip in Sint Pancras. Heel veel Pancrassers hebben allerlei cursussen kunnen volgen zoals talen, (volks)dansen, yoga en nog veel meer. De belangstelling van buiten het dorp is ook groot.Een flinke rij vrijwil ligers heeft in de afgelopen 10 jaar zijn inzet geleverd om zodoende een zinvolle vrijetijdsbesteding te kunnen bieden. Op 14 november is de eigenlijke verjaardag van De Instuif, maar het feest programma is vastgesteld op zaterdag 13 november in dorpshuis De Geist. Zoiets gaat niet ongemerkt voorbij.'s Morgens is er poppenkast,'s middags volksdansen en 's avonds van half negen tot half tien een receptie reünie voor iedereen.Tijdens de receptie is er ook een tentoonstelling, van door deelnemers vervaardigde werkstukken te bezichtigen. In besloten kring van medewerkers en oud-medewerkers viert De Instuif na afloop van de receptie verder haar tiende verjaardag. Op 1 mei 1985 wordt het 12 Vi jarig bestaan gevierd met 20 dames. Zij gaan naar de bowlingbaan in Alkmaar. Het Jeugdtoneel In 1986 bestaat het jeugdtoneel "De Instuif" tien jaar. Zij bestaat uit twee enthousiaste groepen. De eerste groep kinderen varieert in de leeftijd van twaalf jaar en vijftien jaar en een groep voor tussen vijftien en twintig jaar. De leiding bestaat uit drie vrijwillige dames. De fijne samenwerking met kinderen leidt er toe dat het tienjarig jubileum kan worden gevierd. Er wordt meestal gerepeteerd in de kantine van de ijsclub. De eerste uitvoering vindt plaats in de school "De Wielewaal". Later wordt de permanente stek de gymzaal van De Geist. Om dit jubileum te vieren worden er twee stukken opgevoerd. De jongste groep speelt "Oma wint de wereldcup", de anderen spelen het stuk dat geschreven is door één van de spelers namelijk Rob Heemskerk, die zijn best gedaan heeft om het publiek te laten lachen. Het stuk heet "Opa is de sigaar". Door de inzet van zo velen kan het jeugdtoneel terugkijken op geslaagde en steeds druk bezochte uitvoeringen. Er is zelfs sprake van, dat de moge lijkheid bestaat dat er drie jeugdtoneel groepen komen. Uitbreiding peuterspeelruimte Er zijn plannen geopperd om de peuterspeelplaats bij het dorpshuis De Geist uit te breiden.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 36