van voorzieningen om in de turnzaal een echt toneel te bouwen. Het geld blijft over en weer rollen. De Instuif ontvangt van de peuterklas nu bekend staande als De Ukkenhut f 2.500,- voor overgenomen inventaris. De Instuif gaat verder rustig zijn gangetje met vertrouwde cursussen .Maar er komt iets nieuws aan de horizon. De vrouwen van Sint Pancras gaan aan bewust wording doen. Dit is te merken aan de vele correspondentie en brochures die er uit die tijd te vinden zijn over vrouwenorganisaties. Dit wordt door de gemeente ook gestimuleerd, gezien het schrijven waarin wordt gesteld, dat er zelfs subsidie beschikbaar is ter stimulering van emancipatie activi teiten. Er komt een cursus die heet "kom eens om een bestuurder". Er gaat gewerkt worden met opdrachten in rollenspellen en daarna volgt er een beoordeling. Mevrouw Bekker is de initiatiefneemster. Op 30 september is de eerste les.Georganiseerd door het overkoepelend orgaan in opbouw van de Volkshogeschool in Bergen.Deze cursus is eigenlijk bestemd voor vrouwenorganisaties maar wordt aangepast aan De Instuif. Of iemand iets geleerd heeft vertellen de notulen helaas niet. Verder lopen de gewone cursussen goed.In 1981 wil de Speel-o-theek graag gehuisvest worden in de nieuwe bibliotheek, omdat de doelstelling op één lijn lig gen, maar besluit toch naar het Dorpshuis te gaan. In november wordt het 9-jarig jubileum gevierd met een gezellige bijeenkomst annex vergadering voor de leden van de werkgroep.De gedachten gaan al uit naar het 10-jarig jubileum. Er lopen helaas ook cursussen ten einde wegens te kort animo zoals fotografie, de 50+ gymnastiek en de cursus pottenbakken. Dit laatste omdat de baten de kosten niet meer kunnen dekken. 33

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 35