Kortom méér dan 500 mensen passeren die gedenkwaardige dag de deu ren. Instuifvoorzitter van dat moment Yvonne Barendrecht is blij. Maar, De Instuif moet verder dat jaar. Handenarbeid en timmeren bestaan ook al vijf jaar en hebben hun onderkomen in de oude brandweerkazerne. Materiaal is dringend nodig, omdat er veel te weinig gereedschap is. Er is op dat moment zelfs een wachtlijst voor de timmerclub. Een noodkreet! Er gaat een subsidie-aanvraag naar de gemeente en ook een voor de crèche. De crèche valt helaas niet onder de rijksbijdrage regeling en krijgt daarom géén subsidie. Om in aanmerking te komen voor subsidie voor handarbeid en timmeren, moet er eerst financiële verantwoording worden overlegd aan de gemeente. Mevrouw Tiemstra, penningmeester, stuurt een keurig overzicht. De Speel-o-theek, ooit begonnen met gekregen materiaal en nog terend op hun beginkapitaal, kunnen dit zo niet langer volhouden en in 1979 gaat er een subsidie aanvraag naar de gemeente. Mevrouw Tiemstra maakt zich weer sterk en maakt weer de mooiste overzichten en begro tingen. De gemeente toont zich welwillend en doet een voorstel voor een éénmalige subsidie van f 5.000,-, die dan ook geheel ten goede moet ko men aan de Speel-o-theek. Er volgen een hele rits regeltjes waar vrijwilli gers aan moeten voldoen en deze spannen zich geweldig in om dit waar te maken. Maar de gemeente wil ook geld terugzien, maar dan via een andere boeg en stelt voor om de huur van een gymzaal gehuurd door De Instuif te verhogen van f 7,00 naar f 18,75. Mocht dit op problemen stuiten stelt de gemeente, kan men altijd nog een subsidie over 1980 aanvragen.Als dit geen vestzak/broekzak is? Er wordt nog een nieuwe cursus gestart:"samen slank" in samenwerking met de kruisvereniging in het Kruisgebouw. In 1978 wordt het Dorpshuis betrokken. Het Kossen-Leijenfonds doneert f 20.000,=. De instuif heeft nu al haar ac tiviteiten onder een dak en dat werkt een stuk prettiger! Jan van Horick heeft zich als raaslid bijzonder ingezet dat het Dorpshuis er zou komen. Hij heeft voor het Dorpshuis ook de eerste steen gelegd! Helaas is bij de brand deze eerste steen verloren gegaan. OPROEP:Wie weet waar deze eerste steen in gebleven? Het zou fantastisch zijn, ui historisch oogpunt en ook als eerbetoon aan Jan van Horick, als deze eerste steen alsnog boven water komt!!! De Instuif ontvangt in 1978 een subsidie voor het jeugdwerk timmeren en handenarbeid voor f 1.175,-. De Instuif doet ook niet kinderachtig en stelt f 1.000,- ter beschikking voor het noodlijdende dorpstoneel ten behoeve 32

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 34