31 Deze mensen kunnen dan met hun activiteit een eigen ruimte huren in het nieuwe Dorpshuis. Men vergeet echter, dat ze de kans hebben gehad om onder de vlag van De Instuif te varen zoals bijvoorbeeld de bridge club, dansles en volksdansen ook gedaan hebben). Maar De Instuif moet toch vóór 1 mei 1976 weg uit de Paus Johannesschool. Er wordt nu geke ken naar andere locaties zoals o.a. de ijsbaankantine, brandweerkazerne en gemeentehuis. De rek is er een beetje uit. Het wachten is op een nieuw Dorpshuis, dat er misschien helemaal niet komt in verband met de bouw van een bibliotheek. Dus de gemeente eist van De Instuif dat ze zeker van het dorpshuis gebruik gaat maken, zodat de gemeente een vast inkomen krijgt uit consumpties en zaalhuren. De Instuif zit in een dal! Nog steeds problemen met huisvesting Er wordt géén feest gegeven in verband met de verhuizing De Instuif zit nu in vier verschillende locaties en nog steeds is er géén dorpshuis. De Instuif zit in de ijsbaankantine, brandweerkazerne, aula van lagere school Het Baken en in de gymzaal van de Wielewaal. Het voordeel is wel dat De Instuif nu door geheel Sint Pancras bekend wordt. Er heerst echter géén gezelligheid of saamhorigheid. De inkomsten van de zaalhuur zijn ook nihil. Wat gaan we doen? Er worden verschillende opties geopperd. 1een heel nieuw bestuur met nieuwe leden. 2. stoppen met alles. 3. activiteiten geheel zelfstandig laten draaien. 4. de leerkrachten betalen(vergoeding). Er wordt na stemming besloten, dat men op de oude voet verder gaat in het nieuwe dorpshuis met een nieuw Instuif-bestuur. Het enige lichtpuntje is de oprichting van de Speel-o-theek door mevrouw A. Raat, die in Het Baken begint. Dit is meteen een groot succes, zodat men al gauw een wachtlijst heeft. Het Instuif bestuur begint met plannen te maken voor viering van het eer ste lustrum, dat men groots wil vieren. 5-jarig lustrum Het 5-jarig lustrum wordt gehouden op 11 maart 1977 en gaat gepaard met vele activiteiten. Voor de kleintjes is er poppenkast en voor de wat oudere kinderen is er een heuse discomiddag. S' avonds wordt er een dia-avond gehouden voor volwassenen.Er is onder andere een film plus dia's van Oud Sint Pancras.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 33