Alle cursussen lopen voorspoedig, behalve de jeugdsoos; zondagmiddag is misschien ook niet de middag voor de jeugd. Er is zelfs sprake van een kleine politieke rel. Bij de gemeente komt het verhaal, dat De Instuif een onderdeel is van politieke partij Vrij Sint Pancras, hetgeen natuurlijk direct wordt tegengesproken. Op 16 november 1973 wordt er voor alle mede werkers en hun partners een groot feest georganiseerd ter gelegenheid van het éénjarig bestaan. Instuif wordt Stichting Het wordt toch duidelijk, dat er behoefte bestaat aan een "Instuif". Er komt een uitbreiding met onder andere volksdansen, toneel, danslessen, bridgen en naailes. De crèche is nu ook iedere morgen open. Doordat het groot schalig wordt met de vele verantwoordelijkheden, begint men toch te den ken aan een "Stichting". Op 14 februari 1974 ontstaat "stichting De Instuif". Het allereerste bestuur bestaat uit voorzitter mevrouw S. Hoekstra, se cretaris/penningmeester: mevrouw N.Vonk en de overige bestuursleden A. Broersen, H. Scheepers en M.Troostheide. De Instuif krijgt nu méér financi ële armslag. Het gaat goed met zowel de cursussen en de zaalhuur. Helaas komen er ook een paar tegenslagen met betrekking tot de huisvesting. Het Paus Johannes gebouw moet wijken voor huizen. Maar de gemeente be looft, dat De Instuif pas weg hoeft, mits er een nieuw onderkomen is. Toch gaat men voorzichtig op zoek naar een ander onderkomen. Men kijkt zelfs naar de mogelijkheid voor een nieuw en eigen clubhuis. Er komt ook een "peutergroep", een kinderopvang ter voorbereiding op de kleuter school met een zelfstandig bestuur onder De Instuif. Ook de toneelver eniging krijgt een zelfstandig bestuur, maar gaat in zijn geheel weg bij De Instuif, net als de jeugdsoos, die nu een eigen jeugdhuis wil. Er komt een hevige discussie omtrent een eigen "clubhuis". De Instuif sluit zich aan bij de "Stichting ontmoetingscentrum "evenals de andere verenigingen die ge bruik willen maken van een nieuw te bouwen dorpshuis. Dorpshuis nee In 1975 ziet De Instuif een gezamenlijk dorpshuis niet zitten. Nu krijgen ze hun inkomen uit bar-omzetten en zaalverhuur, echter dan moeten ze de consumpties en zaalhuur zelf betalen. Hierdoor zijn ze dan ook genood zaakt om de cursusgelden te gaan verhogen en dat is niet de opzet van De Instuif. Ook staan B&W achter de leerkrachten, die omwille van com mercie een eenmaal goed aangeslagen cursus, zelfstandig onder hun hoede willen nemen. 30

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 32