Dan zorg ik dat die een plaatsje apart krijgt en niet tussen de ruige scher ven van de gebroken bierglazen terecht komt die met hun grove taal en manieren de sfeer zo grondig kunnen bederven. Maar ik ben ook maar een glasbak en heb ook zo m'n trots Ik wil dat elke glassoort z'n eigen ingang kiest: groen bij groen etc. Daar ben ik heel duidelijk in Gelukkig heb ik hier ook m'n vrienden die wekelijks even bij me komen praten en dan mij voorzichtig wat flessen toestoppen, soms nog met een klein scheutje likeur er in. Kijk, dat is attent. Maar er zijn er ook bij die flikkeren de flessen naar binnen zodat ik koppijn krijg van de rotherrie en niet te vergeten de keren dat ze de boel laten vallen. Dan ligt het hier bezaaid met glasscher ven. Ik weet dat het in andere buurten nog veel erger is dus ik klaag niet. Ik heb een neef die als glascontainer op een industrieterrein werkt en wat die elke dag meemaakt, dat wil je niet weten. Neen, ik blijf hier geduldig staan en doe mijn plicht hoewel niemand het merkt en waardeert. Wij glascontainers heb ben ook een hart hoe wel de mensen ons maar gewoon holle vaten noe men. Ikzelf ben geboren uit het beste staal van de Hoogovens en stam nog uit de periode dat het bedrijf nog niet Co- rus heette. De lassen in mijn lijf zijn ultrasonore getest op deugdelijkheid en van binnen ben ik be kleed met eerste klas rubber om het lawaai te dempen. Neen, ik klaag niet maar zou graag eens een dagboek schrijven over alles wat ik meemaak en zo mijn kennis doorgeef aan komende generaties. Vanwaar acte Mochten er nu inwoners in Sint-Pancras zijn die ook zelf hun verhaal wel eens kwijt willen, dan zullen wij dat graag vernemen en hen helpen. Even contact met een van de redactie-leden en wellicht staat uw verhaal dan in de volgende Klin. 22

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 24