Die glasbak staat gewoon in Sint-Pancras in het winkelcentrum en is be doeld om oud glas resp. glasproducten die hun functie niet hebben over leefd tijdelijk te herbergen. Dus een soort uitzetcentrum voor uitgeproce deerde glasproducten. Dat glas echter is een van de oudste natuurproduc ten en in de meest elementaire vorm te vinden bij vulkanen als vulkanisch glas.Als regel zeer donker van kleur door vele verontreinigingen. De oude Romeinen zagen er wel wat in en pasten het toe als reservoir voor bv. parfums maar ook reeds als beglazingen. Dus een erg oud product. Aan beglazingen in oude huizen is nog vaak een verkleuring te zien die afkom stig is van de niet zuivere grondstoffen bij de productie in de glasfabrieken en bovendien kun je aan de ruiten soms goed zien dat glas geen echte vaste stof is maar een plastisch materiaal dat heel langzaam wil uitzakken en dan onderaan duidelijk dikker is dan bovenaan de ruit. In de oude technieken was het bovendien onmogelijk om echt vlakke ruiten te produceren en is het beeld achter de ruit soms als in een lachspiegel zo vervormd. Glas is dus een materiaal met een verhaal dat verder terug gaat dan onze historie. En wanneer je dan in ons dorp zo n bak ziet staan, dan gaan er gedachten door je hoofd als:"wat wonen hier een rijke mensen in Sint-Pan cras, Moet je die overdaad eens zien". Of:"slordig van dat recycling bedrijf om niet op tijd te zorgen dat die rommel weg is. Je kunt wel glassplinters in je banden krijgen of er valt een kind. Maar niemand denkt dan aan dat kleine flesje dat even tevoren nog een frisse bierpul was met het trotse merk van een bekende brouwer op de borst. Zijn verhaal: "Ik had een kroontje op het hoofd en tezamen met 11 broe ders stond ik gisteren nog prominent vooraan in een gerenommeerde su permarkt in een gele krat met mooie zwarte letters er op. 20

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 22