18 Om tijd te besparen vroeg hij ieder raadslid in te stemmen met deze kleine verandering van het genomen raadsbesluit en konden de werkzaamheden voortgang vinden. De heren zeiden: Dat gaat zomaar niet, we willen verga deren! Dus kwam de raad opnieuw bijeen. Afwezig waren de heren K.Lek en M. Duif. De voorzitter vertelde aan de heren dat deze vergadering nodig was: Wel hadden vijf leden van de raad de moeite genomen om instemmend te reageren op zijn schriftelijke vraag maar twee leden hadden niets van zich laten horen en dat laatste maakte dat er nu een extra vergadering nodig was. Hij deelde mee dat de geplande weg zou bestaan uit een drie meter brede strook asfalt in het midden met aan beide kanten een V2 meter be strating en een stenen geul voor de afvoer van het hemelwater. Verder dat bijna alle bewoners, die hiervoor in aanmerking kwamen, inmiddels had den te kennen gegeven de voor de weg benodigde grond te willen afstaan Slechts in één geval in het Noordeinde was men nog niet tot overeenstem ming gekomen. In de volgende raadsvergadering verduidelijkte de heer M. Duif waarom hij bij de vorige vergadering afwezig was.De gemeenteopzichter vertelde hem dagen voordat de vergadering werd gehouden dat besloten was dat de betonweg er zou komen. Wel "Wanneer er reeds voor de vergadering een beslissing is genomen vind ik het niet nodig om nog naar de verga dering te gaan!"Hierop antwoordde de voorzitter: "Dit houd ik niet voor mogelijk. De heer Duif doet er goed aan niet naar de praatjes van Jan en Alleman te luisteren." Dus kreeg ook de Benedenweg in 1933 een nieuw wegdek hetgeen bijna 70 jaar dienst zou doen. (De ondergrond van dit verhaal valt te lezen in de raadsnotulen en de kran tenverslagen. Er is me wel eens verteld dat de discussies van de gemeen teraad vroeger wel eens zo hoog opliepen dat de asbakken door de lucht vlogen. Ik slaagde er nooit in dit in mijn bronnen te lezen maar nu dacht ik af en toe: Zou dit in die tijd gebeurd zijn?) A.B.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 20