17 De heren van het Hoogheemraadschap wilden zelfs een wegbreedte van 6 meter. Vier meter is meer dan voldoende. De Benedenweg is niet bestemd voor doorgaand verkeer. Hij zou graag een paar deskundigen raadplegen, wat denken zij van dit plan en hoe schatten zij de kosten in? M. DUIF: Ik ben hier tegen. De Benedenweg is al 3M» meter breed. Voor heen was die weg slechts 2 meter breed en toen ging het ook.'1"Maar ik voel wel wat er schemert. De heren zijn voor het plan van het Hoog heemraadschap. Wij kannen wel uitscheiden met praten. De nieuwe weg komt er hoewel de financiële toestand van de gemeentenaren te slecht is voor zo'n grote uitgave. MUURLING: Ik moet toegeven dat ik aanvankelijk schrok van het be drag. Maar gezien dat de Bovenweg nu een mooie weg is en de kosten ervan minder bedragen dan deze vroeger waren ben ik van mening dat we dit rustig kunnen doen. De voorzitter constateerde dat er 3 voorstellen op tafel lagen: 1 dat van Lek hetgeen in het kort luidt: Niet doen. 2 dat van Snel hetgeen samengevat is. Laat het Hoog Heemraadschap dit doen. 3 van C. Duif: raadpleeg eerst enkele deskundigen. Voorstel 1 werd verworpen met 2 tegen 5 stemmen Voorstel 2 werd aangenomen met 4 stemmen voor en 3 tegen (C. Duif, M. Duif en Snel). Omdat voorstel 2 reeds was aangenomen behoefde voorstel 3 niet meer in stemming te worden gebracht. De bewoners van de Benedenweg konden met dit besluit van hun gemeen teraad heel goed leven. Maar, vroegen ze, waarom wordt onze weg beklin- kerd? Muurling zei dat asfalteren uiteindelijk goedkoper is dan bestraten, waarom wordt de Benedenweg dan niet geasfalteerd? Burgemeester Kroonenburg vond dit een heel goede vraag en speelde deze door naar een ingenieur. Deze antwoordde:"Asfalteren is beslist niet duurder dan bestraten. Om de leden van de Gemeenteraad een vergadering met daaraan verbon den kosten te besparen stuurde de burgemeester ieder raadslid een brief waarin hij hun de vraag van de bewoners van de Benedenweg voorlegde en het antwoord van de deskundige. Omdat de raad had besloten om de Benedenweg van een nieuw wegdek te voorzien en de kostprijs niet duurder was, stelde hij voor de Benedenweg eveneens te asfalteren.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 19