15 SNEL Wanneer de nieuwe weg er komt, is liet dan niet nodig dat deze op smalste plaatsen iets wordt verbreed en hoe staan de bewoners daar tegen over? Van Kampen weet dat het Schoolbestuur van de Bijzondere School in dezen al medewerking toezegde en weet ook dat enkele particulieren hierop gunstig reageerden. Met vier stemmen voor en drie tegen (Koelemey, M.Duif en Lek) werd het voorstel: het Hoogheemraadschap betaalt 60% van de kosten en de gemeente 40%, aangenomen. De Alkmaarsche Courant bracht op 5 november 1932 het onderstaande bericht. SINT-PANCRAS. Gister werd hier de geasfalteerde Bovenweg opengesteld voor het ver keer. Er ligt nu een prachtig mooi en vlak wegdek, dat aan weerszij den door een halve meter klinkerbestrating wordt opgesloten. Dat er zo'n grote verbetering zou komen, had niemand gedacht. Daar kan onze gemeente trots op zijn. Wel was het nodig dat er een aantal bomen moesten worden gekapt en moesten hier en daar de hekken achteruit. Er worden weer nieuwe bomen geplant. De bocht bij de Nederlands Hervormde kerk is niet geasfalteerd, maar beklinkerd. De bocht is wel verbeterd. Nu moet eigerüijk nog de Twuy- verweg worden verbeterd. Wanneer dit ook zou gebeuren is Sint-Pan- cras gereed voor het moderne vervoer. De Onderweg is door het vele gebruik van het verkeer dat niet langs de Bovenweg kon, erg achter uit gegaan. Daarvoor was dit weggetje niet berekend. De Raad van Sint-Pancras kreeg daarop een adres van Autohouders om de straat bij de Neder lands Hervormde kerk te verbreden. Dit nam de Raad voor kennisgeving aan, want de bocht bij de kerk is eigendom van het kerkbestuur. Raadslid Snel zei dat hij deze houding maar niets vindt. Het Hoog Heemraadschap dat de Bovenweg had overgenomen en dat deze weg later verbeterde, wist overal waar dit nodig was de grond van hen, die niet mee wilden werken, te onteigenen. Het is vreemd dat men dat hier niet deed en dat het Hoogheemraadschap machte loos toekeek.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 17