13 de gemeente om het eigendom en onderhoud van de Bovenweg van de polder over te nemen en vroeg onder welke voorwaarden de gemeente daartoe bereid zou zijn. De burgemeester had zijn verhaal nog niet gedaan of wethouder M. Duif verklaardeu dat hij absoluut tegen de aanvaarding van dit voorstel was want het kon alleen maar kostenVan Kampen stond evenmin te trappelen, de polder had de weg slecht onderhouden en moest de gemeente nu de zaak opknappen? Er volgden twee raadsvergaderingen, waarin de heren het onderwerp Een geasfalteerde Bovenweg en wat daarmee samenhangt behandelden en werden de volgende zaken naar voren gebracht: VOORZITTER: Het polderbestuur vraagt onze gemeente of wij de Bo venweg in eigendom en in onderhoud willen overnemen en welke voor waarden onze gemeente daaraan verbindt. Omdat in B. en W. geen eenstemmigheid was vraagt burgemeester Kroo- nenburg aan de leden van de raad hoe dezen er over denken. Voordat de raadsleden het woord krijgen geeft hun voorzitter de volgende toelichting: De Bovenweg is momenteel in een zeer slechte staat. De Gemeenteop zichter en Stratenmaker Laan zeggen dat de weg met 20 em moet worden opgehoogd en van 4 naar 5 meter moet worden verbreed, dat er 375000 nieuwe stenen moeten komen. Dit wordt begroot op 20.625,-Voor dit bedrag komt er naast een nieuw wegdek ook een greppeltje om het hemel water af te voeren en enkele bijbehorende zinkputten. Omdat de voorzitter van mening is dat de Bovenweg in een zeer slechte staat is en dat dit vooral is veroorzaakt doordat de polder de weg niet goed heeft onderhouden, wil hij de weg beslist niet overnemen zoals deze nu erbij ligt. Dat moeten we zeker niet doen! De polder moet eerst zorgen dat er een nieuw wegdek komt, zoals boven omschreven is, een weg die weinig onderhoud vraagt.Wanneer de gemeente de Bovenweg overneemt, komt deze in de wegenbelasting en van de uitkering, die de gemeente voor de Bovenweg uit dat fonds ontvangt, kan de weg gemakkelijk worden onderhouden. Bij nadere informatie bleek dat het polderbestuur bereid was, wanneer de gemeente de Bovenweg overneemt, deze zal worden voorzien van een nieuw wegdek en dat wil het Hoogheemraadschap de weg als volgt ma ken: Het midden van de weg bestaat uit een vier meter brede strook asfalt, die aan weerszijden wordt opgesloten door een meter klinkerbestrating en daarin kunnen de kabels van telefoon, elektriciteit en gas een plaatsje vinden

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 15