12 De Bovenweg nabij het witte kerkje. De weg was ongeveer drie meter beklinkerd. Het kerkje heeft de klok nog in een kerkmuur. De kerk is later enigszins verbouwd en bij die gelegenheid verhuisde de klok naar het houten torentje. Dit plaatje waarop de woning van burgemeester van der Vijzel nog net zichtbaar is (nu Bovenweg nr 6) is tussen 1870 en 1907gemaakt. Een paar jaar geleden bezorgde de Twuyverweg onze gemeente veel moei lijkheden en hoofdbrekens hetgeen werd veroorzaakt door de erbarme lijke toestand van de Twuyverweg, waarvan Alkmaar toen eigenaar was. Die weg was zo gevaarlijk en er gebeurden zulke ongelukken dat het ge meentebestuur van Sint- Pancras zich genoodzaakt zag de Twuyverweg af te sluiten. Uiteindelijk haalde het gemeentebestuur van Alkmaar bakzeil en kreeg de Twuyverweg een nieuw wegdek. Als het enigszins kan moet het met de Bovenweg niet zo ver komen. En nu lijkt het erop of de polder de Bovenweg wel kwijt wil en het bezit en het onderhoud van deze weg aan de gemeente wil overdragen. Dit leek de burgemeester wel wat, maar...dan moest hij hiervoor de han den van B. en W. eerst op elkaar weten te krijgen. Wethouder Van Kampen zou misschien wel bereid zijn om hierover eens met het polderbestuur te praten. Maar of dit met wet-houder Duif ook het geval zou zijn, daarin had de burgemeester een hard hoofd. Tijdens de vergadering van B. en W. vertelde Kroonenburg dat hij een brief had ontvangen van het polderbestuur. Dit deed daarin het voorstel aan

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 14