St. Pancras Wedstrijden schoonrijden 147 Een jongen uit Vreeland kwam met zijn vader mee naar Alkmaar of A dam en met hem heeft Klarina ook wedstrijden gereden, en met demonstraties re den ze in 't Volendams. Een prachtig paar! En dank zij het schoonrijden hebben ze een goede techniek op de noren. Door het uitblijven van ijs- winters hadden we weinig gelegenheid om te trainen. We zochten de rustige uur tjes op de Meent op. Maar in 1975 begon de Alkmaar- se IJsclub met het programma «Zwieren en zwaaien", om de week 1,5 uur voor kunst- en schoonrijders. Maar in 1985, dus na tien jaar kregen we 2x in de maand ijs in de Jaap Eden hal in A'dam. In 1991 kregen we op de Meent om de 2 weken de halve 400 m. baan en in 1993 de hele baan, maar nog steeds niet iedere week, terwijl de trainingsgroepen op andere banen iedere week ijs hadden. Maar goed, nu konden we dan goed les geven. In middels was in 1988 de eerste jury-cursus geweest en in 1989 een cursus voor. schoonrij-begeleider. Henk en ik hebben van allebei het certificaat. Toen ik in 1985 een klapvoet kreeg ben ik na ruim een half jaar therapie toch weer het ijs opgestapt. Hoewel ik in het begin vaak viel, heb ik toch doorgezet. Met steun van Henk en mijn techniek wat veranderd, is het me toch weer gelukt een mooi baantje te rijden. En het is een goede therapie geweest voor mijn been. In 1987 reden we een demonstratie met het IJsgala.Toen waren er Friezen, die wilden ook in Thialf een schoonrijgroep starten. In de ijshockey-hal begonnen ze met ca. 35 leden. Henk en ik werden aangesteld als trainers, voor een kleine km.-vergoeding. Dus om de 2 weken zaterdagsmorgens naarThialf en een week later's avonds lessen in Alkmaar. Om elke week te kunnen schaatsen gingen er ook vaak 8 a 10 schoonrijders uit Nood Hol land mee naar Heerenveen. Wij hebben daar 8 jaar les gegeven.'t Was best zwaar, maar wel mooi. Echte Friezen, de noren af en schoonrijschaatsen aan. Heel enthousiast. Ze heten «de Pronkriders'. Op de ijsbaan aan de Achterweg werden Vrijdagmiddag wedstrijden in het schoonrijden gehouden, waar voor een flinke belangstelling be stond. De uitslag was als volgt: 1 Mevr. Tol en de heer Kaas 352.5 p.; 2 mevr. Bakker en de heer L. v. Graft, 351 p.; 3 mevr. II. Beers en de heer H. Pannekeet, 338 p.; 4 mej. Volger en de heer Wagenaar, 314.5 p. Mevr. Wayboer en de heer Visser, die buiten mededinging deelnamen, behaalden 393 punten. Krantenknipsel, datum onbekend, eerste wedstrijd.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 149